Tadeusz Płużański zgłoszony do nagrody Strażnik Pamięci
Prof. Sławomir Cenckiewicz zgłosił Tadeusza Płużańskiego do nagrody Strażnik Pamięci przyznawanej przez tygodnik "Do Rzeczy".
Historyk napisał na swojej stronie na Facebooku, że Płużański „od wielu lat prowadzi walkę o odkłamywanie polskiej historii związanej przede wszystkim ze zbrodniami komunistycznymi na narodzie polskim po 1944 r.”.
"Poprzez swoje książki, publikacje prasowe i wystąpienia medialne rozpowszechnia wiedzę o mordercach i katach Żołnierzy Wyklętych, domagając się przy tym elementarnej sprawiedliwości: kary i infamii wobec zbrodniarzy oraz szacunku i pamięci wobec ofiar" – dodał Cenckiewicz.
Historyk podkreśla, że swoim postępowaniem Płużański "ukazuje prawdziwe oblicze komunistycznego systemu i ludzi stanowiących jego zbrojne ramię" oraz "stoi na straży pamięci o tych, których zamordowano i wrzucono do bezimiennych dołów śmierci".
Lista osób zgłoszonych do nagrody Strażnik Pamięci zostanie opublikowana na łamach tygodnika "Do Rzeczy" i miesięcznika "Historia Do Rzeczy".
Najnowsze
Anna Lewandowska pokazała formę na lato. Fani: brzuch imponujący
Szef Gabinetu Prezydenta nie gryzł się w język. Mocny wpis po komentarzach o wizycie w USA
AKTUALIZACJA
Przełom w sprawie śmierci 19-latki. Ciało znalezione w lesie podczas wielkiej obławy