TYLKO U NAS! Lasy Państwowe pozywają rosyjską ambasadę w Polsce

Tomasz Domański 13-05-2022, 10:01
Artykuł
Telewizja Republika

Jak dowiaduje się portal tvrepublika.pl Lasy Państwowe nie ustępują i składają pozew do sądu o wydanie przez ambasadę rosyjską nieruchomości w Skubiance. Chodzi o słynny już ośrodek wczasowy nad Zalewem Zegrzyńskim.

W 2010 roku, ówczesne władze ponownie wydzierżawiły go placówce dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej. W sosnowym lesie nad Zalewem Zegrzyńskim bywały rodziny ambasadora i jego świty. To raptem 40 km od centrum Warszawy.
 
– Dzisiaj języka rosyjskiego w Skubiance już nie słychać. 14 kwietnia wypowiedzieliśmy umowę. Nie mogliśmy jako najemcy tolerować oficjalnych przedstawicieli państwa, które morduje, gwałci i burzy – mówi Józef Kubica, dyrektor Lasów Państwowych.

Rosjanie dali powody, by się z nimi pożegnać. Od lutego na konto Nadleśnictwa Jabłonna, które jest stroną umowy, przestało wpływać 12 tys. zł czynszu za dzierżawę. W opinii nadleśnictwa ambasada nie dochowuje wszystkich warunków użytkowania terenu. 

Pomimo wezwania do wydania prawie pięciohektarowego terenu, ambasador Siergiej Andriejew oświadczył, że terenu nie odda.
 
– Lasy Państwowe zostały zmuszone, by odzyskać władanie nad ośrodkiem na drodze sądowej. Z mocy przepisów współpracujemy w tym zakresie z Prokuratorią Generalną. Działamy w interesie Skarbu Państwa – komentuje w rozmowie z nami Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych

Źródło: Lasy Państwowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy