Szymon Marciniak będzie sędziował w Lidze Mistrzów. Dostał hit Liverpool-Milan

Artykuł
Szymon Marciniak doznał zaszczytu prowadzenia meczu pomiędzy dwoma legendarnymi klubami. Liverpool - Milan
Fot: Twitter/Transfery Piłkarskie

Szymon Marciniak to eksportowy Polski sędzia. Arbiter ma doświadczenie w sędziowaniu Ligi Mistrzów, a także dwóch wielkich turniejów – Euro 2016 we Francji i Mundialu 2018 w Rosji. Mimo wzbudzania kontrowersji UEFA wyznaczyła sędziego z Płocka to arbitrażu meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Milanem.

Marciniak sędziuje mecze Ligi Mistrzów od 2014 roku. Ostatnim meczem, jaki prowadził, było starcie pomiędzy RB Lipsk, a Paris Saint-Germain. Przez jakiś czas nie sędziował meczu, gdyż wykryto u niego koronawirusa. Marciniak zmagał się też z kontuzją, która wykluczyła go z Euro 2020.

To nie jedyny Polak, który będzie sędziował w tej kolejce LM. Bartosz Frankowski doznał zaszczytu prowadzenia starcia pomiędzy Chelsea a Zenitem Sankt Petersburg. Mecz Liverpool - Milan to będzie szczególne starcie w LM. W finale 2005 roku Milan prowadził z Liverpoolem już 3:0, ale przegrał po rzutach karnych. Bohaterem finału był Polak Jerzy Dudek. Dwa lata później, Milan zemścił się na angielskiej drużynie i wygrał 2:1.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy