Szydło: „Fit for 55” doprowadzi do zubożenia Europejczyków

Artykuł
Obrona klimatu i wprowadzanie zmian jest ważne, ale nie kosztem Europejczyków
fot.Twitter/Beata Szydło

Beata Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim ostrzegła, że pakiet legislacyjny KE „Fit for 55”, którego celem jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 roku, doprowadzi do zubożenia Europejczyków.

Była premier Polski podkreśliła, że mimo nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, oczekiwania, wiele rodzin europejskich ma obawy, przed tym co dzieję się w Europie.

- Już za kilka dni będziemy cieszyć się Bożym Narodzeniem. Będziemy świętować narodzenie Chrystusa. Ale dla wielu Europejczyków te Święta są pełne obaw. Chcą (oni) się cieszyć, chcą się radować, chcą je spędzić ze swoimi rodzinami, ale jednocześnie martwią się, ponieważ Europa przeżywa w tej chwili bardzo wiele kryzysów. Ten, o którym tutaj tak wiele mówiono - związany z pandemią; ten, który związany jest z zagrożeniem naszej granicy ze strony reżimu białoruskiego i Putina; i też wreszcie to, że Europa bardzo ubożeje. Ubożeją Europejczycy, europejska gospodarka zaczyna mieć poważne problemy - oświadczyła  podczas debaty poprzedzającej posiedzenie Rady Europejskiej.

Premier podkreśliła, jak ważna jest obrona klimatu, wprowadzanie zmian, ale nie kosztem Europejczyków. Pakiet „Fit fot 55”, „nie może odbywać się na zasadzie romantycznych wyobrażeń” - podkreśliła Szydło.

- On doprowadzi do jeszcze większych problemów i zubożenia Europejczyków. Dlatego musimy przede wszystkim skoncentrować się na rewizji tego pomysłu. Musimy zastanowić się, czy te pomysły, które tam zostały zawarte, służą Europejczykom, czy są przeciwko nim - powiedziała była premier Polski.

Zalewska: KE prowadzi wojnę z Europejczykami

Zdaniem eurodeputowanej PiS Anny Zalewskiej, Komisja Europejska prowadzi wojnę z Europejczykami.

- To jest pozwalanie na to, żeby europejski system opłat za uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, drenował kieszenie obywateli. (...) Nie możemy być zakładnikami spekulacji i złodziejstwa. Pakiet „Fit for 55” to tylko wariacje na temat tego ETS. Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby zakończyła wojnę z Europejczykami -oświadczyła polityk.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy