Szwedzcy więźniowie wzięli strażników na zakładników. Trwa akcja policyjna

Artykuł
Dramat w Szwedzkim więzieniu
Fot: Flickr/Miikka Luotio

Więźniowie są uzbrojeni w żyletki, mają je przymocowane do szczoteczek... do zębów. Przestępcy zabarykadowali się w wartowni i wzięli na zakładników strażników, kobietę oraz mężczyznę.

Osadzeni to, 30-letni Isak Dewit i 24-letni Haned Mahamed Abdullahi. Obaj odsadzeni odsiadują wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za morderstwo. Mężczyźni zażądali podstawienia helikoptera pod więzienie Haellby pod Eskilstuną, miasta w środkowej Szwecji.

Po długich negocjacjach z policją stwierdzili, że są w stanie uwolnić jednego z zakładników, jeśli dla 20 więźniów na ich oddziale zamówiona zostanie… pizza z mięsem kebab.

Więzienie w Haellby pod Eskilstuną jest zakładem karnym o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Przebywają w nim skazani za najcięższe przestępstwa, a personel jest przygotowany do radzenia sobie z ryzykownymi sytuacjami.
W tej samej placówce do podobnego zdarzenia doszło w 2004 roku. Wtedy to dwóch więźniów wzięło za zakładnika strażniczkę. Po sześciu godzinach negocjacji kobieta została zwolniona, a sprawcy się poddali.

Informację podała szwedzka gazeta „Aftonbladet”.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy