Przejdź do treści
09:58 Biznes: Sąd w Liechtensteinie wydał prawomocny wyrok ws. sukcesji w rodzinie Solorzów
09:30 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
08:33 Szef IPN Ukrainy: dobre sygnały podczas spotkania prezydenta Nawrockiego z ukraińską delegacją
08:10 Polska: Kondolencje prezydenta, premiera i ministrów po śmierci górników w kopalni Pniówek
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Szukający w Polsce „swojego miejsca na ziemi biedny człowiek” okazał się członkiem imigranckiej grupy przestępczej terroryzującej Holandię!

Źródło: KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała, że w czasie kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Kuźnicy funkcjonariusze KAS wykryli w dwóch wagonach z keramzytem czterech cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Jeden z nich to groźny przestępca!

Mężczyźni ukrywali się w tzw. węglarkach, przysypani cienką warstwą kruszywa. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom z placówki SG w Kuźnicy.

Podczas przesłuchania okazało się, że mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat to obywatele Algierii. Dodatkowo ustalono, że jeden z nich w 2020 roku otrzymał w Belgii decyzję o wydaleniu oraz zakaz wjazdu na okres 10 lat. Powodem decyzji było uznanie go winnym dokonania kradzieży domowej przy użyciu przemocy i groźby. Ponadto w 2018 roku sąd w Brugge skazał mężczyznę na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Algierczyk ubiegał się następnie o ochronę międzynarodową w Holandii, której nie uzyskał. Nie przeszkodziło mu to jednak w dokonaniu szeregu poważnych przestępstw. Cudzoziemiec był karany w Niderlandach za przemoc wobec funkcjonariusza oraz udział w stworzonej przez imigrantów grupie przestępczej, na koncie której było szereg kradzieży, aktów przemocy i wymuszeń. Strona holenderska w stosunku do obywatela Algierii wydała zakaz wjazdu na okres 2 lat.

Straż Graniczna przekazała najnowszy raport z granicy polsko-białoruskiej. Od 14 do 16 czerwca na pograniczu odnotowano blisko 430 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Z informacji podanych przez polskie służby wynika, że w regionie dochodziło do incydentów – polskie patrole zostały obrzucone kamieniami przez cudzoziemców. Szczegóły tych zdarzeń nie zostały ujawnione. W ręce policji trafiła jedna osoba, którą zatrzymano za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy między Polską a Białorusią.

Wprost.pl, KAS, Straż Graniczna

Wiadomości

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Putin

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Michał Kowalski

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!