„Sztos”, „dzban”, „alternatywka”. Ruszył plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

Artykuł
Fot. PWN

Rozpoczęła się szósta edycja Młodzieżowego Słowa Roku. W tym roku przyznana zostanie także Nagroda Jury dla słów wyróżniających się oryginalnością i trafnością.

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jego celem jest wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń.

Do 7 listopada za pośrednictwem formularza na stronie sjp.pwn.pl można zgłosić propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Następnie jury plebiscytu w składzie dokona analizy nadesłanych zgłoszeń.

15 listopada zaprezentowana zostanie finałowa dwudziestka słów – słowa najczęściej zgłaszane, a jednocześnie zgodne z regulaminem.

Wraz z publikacją finałowej listy na stronie sjp.pwn.pl zostanie uruchomiony formularz głosowania, za pomocą którego będzie można wskazać jedno słowo z listy, które zdaniem głosujących zasługuje na miano Młodzieżowego Słowa Roku 2021. Drugi etap plebiscytu zakończy się o północy 30 listopada.

Wyniki plebiscytu będą znane na początku grudnia.

W ubiegłych latach w plebiscycie zwyciężyły takie słowa jak „sztos”, „XD”, „dzban” i „alternatywka”.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy