Szpital tymczasowy na Okęciu przyjął pierwszych pacjentów
„Tymczasowy szpital wojskowy w bazie lotniczej 1BLTr_Warszawa na warszawskim Okęciu przyjął już pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W szpitalu jest przygotowanych 56 łóżek z możliwością natychmiastowego zwiększenia do 250 - dodał minister.
Tymczasowy szpital wojskowy w bazie lotniczej @1BLTr_Warszawa na warszawskim Okęciu przyjął już pierwszych pacjentów zakażonych #koronawirus. W szpitalu przygotowanych jest 56 łóżek z możliwością natychmiastowego zwiększenia do 250. pic.twitter.com/5kIQfZhxNJ
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) March 13, 2021
I Baza Lotnictwa Transportowego powstała w miejsce rozformowanego z końcem 2011 roku 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Obsługuje samoloty i śmigłowce będące do dyspozycji osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.
Najnowsze
Kiedyś sam był liderem. Dzisiaj idzie do Morawieckiego
Joanna Krupa o kulisach relacji z byłym mężem. “Moja mama błagała, żebym zmieniła klucze do domu”
Wąsik o migracji: To sposób lewicy na budowanie przyszłego elektoratu