Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
15:08 We wszystkich 27 największych miastach we Włoszech obowiązywać będzie w czwartek najwyższy, czerwony stopień alarmu z powodu upałów, wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. To absolutny rekord od czasu monitoringu ekstremalnych temperatur
14:24 IMGW: Najbliższe dni upalne, do 37 st. C na południu kraju oraz tropikalne noce, do 23 st. C
14:20 IMGW: W całej Polsce ostrzeżenia przed upałami; dla części kraju alerty przed burzami
13:27 Świat: Rekordy nocnych temperatur padły na Słowacji i w Czechach
13:22 Wrocław: Areszt dla ukraińskiego 18-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety
13:14 Podlaskie: Turysta poturbowany przez żubra; białowieski park apeluje o rozwagę
12:56 Łodź: Kierujący kombajnem usłyszy zarzut spowodowania wypadku, w którym zginął 11-latek
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie W rocznicę zaprzysiężenia Prezydenta RP Karola Nawrockiego, 6 sierpnia 2026 r. (czwartek), o godz. 17.30, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbędzie się okolicznościowe wydarzenie, podczas którego głos zabierze prezydent Nawrocki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Warszawie pod przewodnictwem Adama Borowskiego oraz Wolni Polacy zapraszają na wiec: „Dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu za pierwszy rok prezydentury!”. 6 sierpnia, godz. 12, przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Łazy zaprasza na spotkanie z Markiem Wochem 7 sierpnia, godz.16.00 Sala przy kościele św. Michała Archanioła ul. Kościuszki 96, Łazy
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Słupsku oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk, poseł na Sejm RP, zapraszają na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem 7 sierpnia o godz. 18:00 na Uniwersytecie Pomorskim przy ul. J. Kozietulskiego 6 w Słupsku
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na spotkanie z Piotrem Walentynowiczem (wnukiem Anny Walentynowicz), 8 sierpnia 2026 r., godz. 15.00. Sala na Plebanii przy Kościele pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Działdowie zaprasza na spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości mec. Andrzejem Śliwką, które odbędzie się 11 sierpnia 2026 r. o godz. 17:00 na Zamku w Działdowie.
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1

Szpital MSWiA ostrzega przed fake newsami o Szpitalu Narodowym

Źródło: Fot. PAP/Leszek Szymański

W ostatnich godzinach w mediach pojawiły się publikacje o rosnącej liczbie pacjentów kierowanych do mazowieckich szpitali. Artykuły te wywołały falę nieodpowiedzialnych komentarzy i fake newsów dotyczących Szpitala Narodowego – oświadczył w środę Centralny Szpital Kliniczny MSWiA.

Szpital MSWiA w opublikowanym komunikacie przypomina, że strona media.szpitalnarodowy.pl jest oficjalnym i wiarygodnym źródłem informacji i statystyk o działalności Szpitala Narodowego.

- Fakty są następujące: szpital działa, stale zwiększa gotowość operacyjną i niesie realną pomoc potrzebującym – podkreślono w oświadczeniu.

Szpital zaznacza jednocześnie, że wzrost liczby zachorowań i pacjentów hospitalizowanych w województwie mazowieckim jest faktem – co znajduje odzwierciedlenie w statystykach Szpitala Narodowego, publikowanych regularnie na stronie media.szpitalnarodowy.pl.

Odpowiedzią CSK MSWiA na tę sytuację jest – jak wskazano – zwiększanie możliwości szpitala tymczasowego, o czym placówka informowała w poniedziałkowym komunikacie, który jest dostępny na stronie Szpitala Tymczasowego.

- We wtorek, 2 marca 2021 otworzony został kolejny moduł szpitala ("unit"), a sytuacja jest na bieżąco monitorowana i liczba udostępnionych łóżek będzie dostosowywana do potrzeb. Na dzień 2.03 na godz. 23.59 w szpitalu przebywało 162 pacjentów na 192 dostępne łóżka – poinformowano.

CSKA MSWiA zapewnia, że Szpital Narodowy w sposób ciągły działa i przyjmuje pacjentów.

- Widzimy istotny wzrost liczby zachorowań, ale system ochrony zdrowia w województwie mazowieckim jest wydolny i na bieżąco udziela pomocy potrzebującym – podkreślono.

Szpital udostępnił przykładowe treści nieprawdziwych informacji zamieszczanych na Twitterze:

- Szpital Narodowy nie wykorzystał swoich możliwości nawet w 70 proc. przy 20 tys. zakażeń dziennie"; "Podobno przymierzamy się do likwidacji naszego klejnotu – szpitala narodowego. Pracownicy zaniepokojeni. Ciężko będzie znaleźć porównywalną pracę.

Więcej przykładów można przeczytać na stronie internetowej: https://media.szpitalnarodowy.pl/aktualnosci/pr/650693/csk-mswia-ostrzega-przed-fake-newsami-dotyczacymi-szpitala-narodowego.

Placówka przestrzega wszystkich użytkowników mediów społecznościach oraz apeluje do przedstawicieli mediów o traktowanie jako fake newsy postów o wydźwięku takim, jak zaprezentowane powyżej przykłady.

- Rozprzestrzenianie fałszywych informacji, które powodują wzrost poziomu stresu i niepewności społecznej utrudnia skuteczną walkę z pandemią – zwraca uwagę CSK MSWiA.

PAP