Szok! Swastyka na trumnie, hajlujący żałobnicy
Po wyprowadzeniu z kościoła św. Łucji w Rzymie trumny z 44-letnią działaczką neofaszystowskiego ruchu Forza Nuova Alessii Augello, położono na niej flagę ze swastyką, a żałobnicy oddali cześć zmarłej, wykonując gest hailowania. Kościół katolicki i gminy żydowskie stanowczo potępilły całe zajście.
Całe zajście sfotografowali z okien mieszkańcy okolicznych domów. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ze zdarzenia.
Thread: Skandal in #Rom: #Faschisten begleiten den #Nazi Alessia Augello v. d. #ForzaNuova auf dem letzten Weg. Stehen nach der Trauermesse im Spalier & zeigen den Hitlergruß. Auf dem Sarg liegt eine Hackenkreuzfahne. -§86 StGB Berichterstattung frei, letzten Tweet beachten- 1/x pic.twitter.com/WvxrAL2yM7
— affeu (@affeu2) January 11, 2022
Uczestników pogrzebu próbuje zidentyfikować policja.
Wikariat Rzymu stanowczo potępił zajście przed parafią św. Łucji. Jak podkreślił, odbyło się ono całkowicie bez wiedzy proboszcza i całego tamtejszego duchowieństwa.
Na incydent zareagowała też gmina żydowska.
„To nie do za zaakceptowania, że flaga z swastyką wciąż jest pokazywana publicznie w tych czasach, w mieście, które było świadkiem deportacji Żydów przez nazistów i ich faszystowskich współpracowników” - czytamy w oświadczeniu.
W CNN czytamy, że do podobnego zajścia doszło przed innym rzymskim kościołem w marcu zeszłego roku.
Najnowsze
„Ataki na Republikę mają charakter terrorystyczny”. Rachoń złożył zawiadomienie
Alarm wokół SAFE. „Polska straci autonomię”? Mocny wpis gen. Wrońskiego
Partnerka Łukasza Litewki zabrała głos. Padły mocne słowa o fundacji