Szefowa resortu rodziny w Poznaniu. Co powiedziała uczniom na apelu?

Tomasz Domański 24-06-2022, 14:30
Artykuł
Marlena Maląg @MarlenaMalag | TT

"Dziękuję za ten dobry, trudny rok szkolny. Ostatnie lata to jest trudny czas: pandemia koronawirusa, wojna na Ukrainie – to rzeczy, które wpływają na rzeczywistość. Ale kiedy odbierzecie swoje świadectwa, kiedy będzie czas wypoczynku, to życzę, żebyście dobrze wykorzystali te wakacje. Abyście naładowali swoje akumulatory", powiedziała Marlena Maląg do uczniów Szkoły Podstawowej nr 56 im. Ch. de Gaulle'a.

Marlena Maląg przypomniała, że sama z zawodu jest nauczycielką.

"Kiedy w mojej szkole rozpoczynałam i kończyłam rok szkolny, zawsze życzyłam, abyście wymagali od siebie, nawet, jeśli inni nie wymagają – to słowa św. Jana Pawła II. Kiedy one są z nami, to nawet nie muszą dużo wymagać nauczyciele, nie muszą bardzo dyscyplinować rodzice".

"Kiedy wrócicie tutaj 1 września, to z nową siła, nową energią będziecie realizowali swoje marzenia. Takie marzenia, które pozwolą wam osiągnąć dalekosiężne cele" – dodała zwracając się do uczniów.

warto zerknąć: Dzieci cieszą się z wakacji... nauczyciele z wyższych pensji [wideo]

"To moment zatrzymania się, zastanowienia, czy wszystko w tym roku zrobiliśmy dobrze, czy mogliśmy zrobić więcej? Czy te nasze piękne świadectwa mogły być jeszcze lepsze? Czy włożyliśmy całe swoje serce, zaangażowanie?" - wyliczyła. I dodała, że "to także dzień podziękowania za pracę grona pedagogicznego".

Jak podkreśliła, nauczyciele są dla uczniów mistrzami we wprowadzaniu ich w dorosłe życie, są też wsparciem dla rodziców.

Źródło: PAP/MRPiPS

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy