Szczucki w Republice: rusza mobilizacja intelektualna naszego środowiska [wideo]

Telewizja Republika

W październiku ruszy projekt, który ma dać kadrom obozu rządzącego szeroką wiedzę, możliwość wymiany poglądów i odpowiednie kompetencje – mówił w Telewizji Republika Krzysztof Szczucki, szef Akademii PiS.

Jak tłumaczył, raz w miesiącu, w sobotę, osoby, które zgłoszą się do akademii, przyjadą do sali wykładowej, gdzie profesorowie oraz czołowi politycy obozu rządowego będą przedstawiali swoje spojrzenie na ważne kwestie. – Sprawowanie władzy przez 8 lat powoduje, że parlamentarzyści, czy członkowie rządu zaangażowani są w bieżące problemy. Brakuje im czasu na wysłuchanie ciekawych wykładów dotyczących polityki, historii, prawa, ekonomii itp. – opisywał. – A jest to potrzebne, żeby złapać pewien dystans, poznać nowe fakty, a potem wykorzystać wiedzę w praktyce.

Wśród wykładowców znajdą się tacy politycy jak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński czy premier Mateusz Morawiecki, a także profesorowie, którzy na co dzień są wykładowcami akademickimi. Łącznie kadra ma liczyć ok. 25-30 osób. – Egzaminów nie będzie, ale zakładamy bardzo restrykcyjne podejście do frekwencji – zapowiadał Krzysztof Szczucki. – Będziemy oczekiwali uczestnictwa we wszystkich zjazdach, nie tylko w pierwszym i ostatnim.

Szef akademii przekonywał, że nie ma związku pomiędzy uczestnictwem w wykładach, a miejscem na listach wyborczych. – Nam chodzi o mobilizację intelektualną naszego środowiska, aby mogło ono złapać dystans do bieżących wydarzeń i lepiej przygotować się do wyborów – tłumaczył. – Chciałbym, żeby uczestników było jak najwięcej. Ale żeby zgłaszali się po to, żeby się czegoś dowiedzieć, żeby lepiej przygotować się do rozmów z wyborcami, a nie żeby w ten sposób walczyć o miejsce na liście.

Jak dodał, przedsięwzięcie jest finansowane w całości z funduszy partyjnych, zajęcia będą się odbywały w siedzibie PiS. – Będą bardzo skromne warunki oświatowo-edukacyjne, ale wystarczające do przeprowadzenia wykładów – zapowiedział. – Będzie można się spotkać z liderami partii, porozmawiać w kuluarach, będzie więc też możliwość pewnego rodzaju sieciowania. 

Obecnie prezes Jarosław Kaczyński skierował zaproszenie do udziału w akademii do parlamentarzystów PiS. Czy i kiedy takie zaproszenie dostaną też samorządowcy, na razie nie wiadomo.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy