Szczerski: Chcemy zapytać Cichanouską, jak ona przewiduje rozwój wypadków, jeśli chodzi o politykę na Białorusi

Artykuł
Sekretarz Stanu, Szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski
bbn.gov.pl

Sekretarz Stanu, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz Sekretarz Stanu, Szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski biorą udział w spotkaniu prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa oraz polityki zagranicznej z państw bałtyckich oraz Polski.

Wśród tematów poruszanych podczas spotkania znalazły się: bezpieczeństwo, sprawy bieżące, zbliżający się szczyt NATO oraz agresywna polityka Rosji. 

- Rozmawialiśmy o sytuacji w najbliższym sąsiedztwie, na Ukrainie, w jaki sposób udzielać wsparcia. Ważna była także ocena ostatnich wydarzeń na Białorusi i polityki Rosji. Poruszyliśmy także kwestię budowania międzynarodowej solidarności - powiedział Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- Staramy się, aby sprawa ukraińska nie była zapominana, ale żeby następował progres. Tutaj taką formułą, jest współpraca w ramach trójkąta lubelskiego. czyli Polski, Litwy i Ukrainy - dodał. 

- Od razu po spotkaniu z państwem udajemy się do Wilna, żeby porozmawiać z Swiatłaną Cichanouską. Chcemy zapytać jak ona przewiduje rozwój wypadków, jeśli chodzi o politykę na Białorusi - poinformował Krzysztof Szczerski, Szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy