Szczepienia trzecią dawką dla pełnoletnich. Adam Niedzielski podał termin

Artykuł
Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ

Celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić system skierowań na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób od 18 roku życia – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Skierowanie będą wystawiane wszystkim zaszczepionym sześć miesięcy po ostatniej dawce - dodał.

Minister zdrowia pytany był w piątek w Radiu Zet, kiedy możliwe będzie przyjęcie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat.

– Na razie celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić już ten sam system skierowań, czyli po pół roku od ostatniej dawki będzie takie skierowanie dla każdego obywatela wieku powyżej 18 roku życia – odpowiedział Niedzielski.

– Skierowanie będzie wystawione wszystkim obywatelom, którzy spełniają ten warunek wiekowy, czyli 18 plus i sześć miesięcy od ostatniej dawki – wyjaśnił. Poinformował, że każdy, kto spełni ten warunek będzie mógł sprawdzić w swoim internetowym koncie pacjenta, czy ma skierowanie i umówić termin szczepienia w konkretnym miejscu. – Tak jak działało to do tej pory, bo ten system jest bardzo dobrze przez Polaków oceniany – zaznaczył minister zdrowia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy