„Szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej”. Morawiecki o Polskim Ładzie

Artykuł
Mateusz Morawiecki
Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

- Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

We wpisie w mediach społecznościowych szef rządu stwierdził, że „już niebawem w każdej gminie w Polsce ruszą inwestycje strategiczne: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora”. To wszystko, jak zaznaczył, przyniesie Polski Ład.

Premier załączył swój list, który opublikowano w sobotnim „Super Expressie”. W liście tym szef rządu wylicza, co znajdzie się w Polskim Ładzie.

To nasza droga do budowy państwa dobrobytu

- Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia. Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan, jak to zrobić — napisał Mateusz Morawiecki.

Według Mateusza Morawieckiego „Polski Ład to szansa na zbudowanie autentycznej klasy średniej; nie dla wybranych, ale dla jak najszerszej grupy Polaków; dla tych, którzy mieszkają nie tylko w dużych miastach, lecz także w Polsce lokalnej — miasteczkach średniej wielkości i wsiach”.

Kwota wolna od podatku

- Z myślą o nich wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę. Kontynuujemy wsparcie dla polskich rodzin. Dzięki Polskiemu Ładowi będzie ich stać na własny dom czy mieszkanie. A nasze dzieci będą uczyć się w wyremontowanych i lepiej wyposażonych szkołach. To wielka inwestycja w ich przyszłość — napisał premier.

Premier zapowiedział, że „niebawem w każdej gminie w Polsce ruszą inwestycje strategiczne: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora, nowe inwestycje oznaczają zamówienia, a to oznacza większe zyski dla przedsiębiorców i tysiące nowych miejsc pracy”.

Wyższa jakość usług publicznych i wzrost wydatków na służbę zdrowia

Mateusz Morawiecki napisał też, że kolejne środki, krajowe i pochodzące z UE, przeznaczone zostaną na inwestycje w wyższą jakość usług publicznych. Zapowiedział, że w ciągu kilku lat nakłady na służbę zdrowia wzrosną do 7 proc. PKB.

Polski Ład — stwierdził szef rządu — to „zapowiedź dekady rozwoju i szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej”.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy