Przejdź do treści
14:20 Włochy: Rekordowy wzrost cen biletów na loty z północy na południe kraju w okresie świątecznym
13:54 Szwecja: Służby weszły na pokład rosyjskiego statku powiązanego z transportami wojskowymi
13:29 IMGW: Czekają nas mroźne i słoneczne święta
13:26 Czechy: Opóźnione i odwołane pociągi po kradzieży kabla na kolei w rejonie Pragi
13:26 Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
12:48 Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
12:28 Ukraina: Zelenski chce szerszych konsultacji z europejskimi sojusznikami po rozmowach z USA
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Syria oficjalnie wspiera okrojenie Ukrainy. Natychmiastowa reakcja Kijowa

Źródło: canva.com

Władze w Damaszku uznały niepodległość okupowanych przez Rosjan tzw. republik ludowych na wschodzie Ukrainy. Kijów zerwał stosunki dyplomatyczne z Syrią.

Syryjskie władze poinformowały w środę o uznaniu „niepodległości i suwerenności” kontrolowanych przez Moskwę Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Syria stała się w ten sposób drugim krajem świata, po Rosji, który zdecydował się na taki krok. Niepodległość quasi-państw uznały także separatystyczne Abchazja i Osetia Południowa - wspierane przez Kreml samozwańcze struktury na terytorium Gruzji.

„Ruch (Damaszku) oceniamy jako akt nieprzyjazny wobec Ukrainy, naruszenie jej suwerenności i integralności terytorialnej, a także rażące pogwałcenie ukraińskiego ustawodawstwa, Karty Narodów Zjednoczonych oraz podstawowych norm i zasad prawa międzynarodowego. Nie mamy wątpliwości, że syryjski reżim próbuje nadać pseudopodmiotowość rosyjskim okupacyjnym władzom w obwodach donieckim i ługańskim na rozkaz swoich kuratorów na Kremlu” - czytamy w oświadczeniu resortu spraw zagranicznych Ukrainy. 

MSZ tego kraju oznajmiło, że rozpoczyna procedurę wprowadzania embarga handlowego wobec Syrii, a także nałoży inne ograniczenia na syryjskie osoby fizyczne i prawne.

– Nasze stanowisko jest jasne - reagujemy możliwie ostro na wszelkie próby podważania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Bronimy naszych interesów narodowych wszelkimi dostępnymi sposobami, w tym na froncie dyplomatycznym - oznajmił minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Syryjskie władze otwarcie popierają działania Kremla na arenie międzynarodowej, w tym inwazję na Ukrainę. Od 2011 roku w Syrii trwa wojna domowa, a od 2015 roku rosyjskie siły są bezpośrednio zaangażowane w ten konflikt po stronie reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

PAP

Wiadomości

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Już niedługo zostanie otwarta żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów

Niemcy mają serdecznie dosyć masowej migracji. Wyniki tego sondażu są miażdżące

Seria wypadków na A4. UWAGA kierowcy, występują poważne utrudnienia w ruchu

Pierwsza kobieta na wózku inwalidzkim odbyła lot w kosmos

Zmasowany atak Rosjan na Odessę. Turcy nagrali moment nalotu WIDEO

Najnowsze

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]