Synoptyk IMGW: intensywne opady śniegu...

portal tvrepublika.pl 28-11-2023, 08:00
canva.com

Jak przekazał Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, synoptycy zapowiadają na wtorek intensywne opady śniegu i temperaturę w okolicach zera albo na lekkim minusie. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm.

Dzisiaj na południowym zachodzie należy się spodziewać intensywnych opadów śniegu, które przesuwać się będą w kierunku Podkarpacia. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm.

Termometry w strefie opadów pokażą około 0 do 1 stopnia Celsjusza, śnieg będzie mokry i ciężki. Im dalej na północ kraju, tym temperatura będzie niższa. Na północy i północnym wschodzie minus 2-3 stopnie, tam też więcej przejaśnień.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty prawie w całym kraju. Powieje z północnego wschodu i ze wschodu.

W nocy z wtorku na środy intensywne opady śniegu utrzymają się na wschodzie Polski. Na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie lokalnie może spaść do 5-7 cm śniegu. Poprószyć może również na pozostałym obszarze kraju.

Najzimniej będzie na północy, termometry pokażą do minus 12 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić również marznące gęste mgły.

Wiatr na południu i wschodzie kraju będzie porywisty, powieje z północy i zachodu.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy