Synoptyk IMGW: W niedzielę deszcz w całym kraju. Burze na południowym wschodzie

Artykuł
Temperatura w nocy spadnie w Polsce do 12-17 st. C
Fot. Canva

W niedzielę spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem do 100 km/h, szczególnie na południowym wschodzie kraju - przekazała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. W nocy temperatura spadnie do 12-17 st. C.

Jak przekazała synoptyk, w niedzielę do Polski wkroczy od południa i od południowego zachodu strefa opadów deszczu. Najintensywniejsze opady prognozowane są na południu, w centrum i wschodzie kraju.

- Burze wystąpią przede wszystkim w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie. Mogą to być silne burze z gwałtownymi zjawiskami, z intensywnymi opadami deszczu do 40-50 mm i z porywistym wiatrem nawet do 100 km/h. Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne – zaznaczyła Małgorzata Tomczuk.

W całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. W Warszawie popołudniu będzie duże zachmurzenie, spodziewany jest również deszcz, ale najprawdopodobniej bez burz. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk. Temperatura wyniesie od 18-19 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek największe opady deszczu z burzami spodziewane są na północnym wschodzie i wschodzie. Na Podlasiu wysokość opadów miejscami może wynieść wtedy do 50 mm.

- Niewykluczone, że w całej Polsce będą przelotne opady, ale zdecydowanie mniej groźne – dodała synoptyk.

Temperatura w nocy spadnie w Polsce do 12-17 st. C.

Źródło: PAP/IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy