Świnoujście. Morderstwo w biały dzień. Nożownik przyznał się do winy

Tomasz Domański 18-05-2022, 12:30
Artykuł
Telewizja Republika

Mężczyzna, który we wtorek w Świnoujściu śmiertelnie ranił nożem kobietę usłyszał zarzut zabójstwa – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi śledztwo ws. zabójstwa, do którego doszło w Świnoujściu we wtorek po południu. Napastnik zaatakował 44-latkę zadając jej kilka ciosów nożem, a następnie podciął sobie nadgarstek lewej ręki. Pomimo reanimacji kobieta zmarła.

Mateusz S. został zatrzymany przez policję i w asyście śledczych został przewieziony do szpitala.

"Wobec podejrzanego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów o czyn z art. 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego i wykonano czynności z jego udziałem. W toku czynności wymieniony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia" – poinformowała Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura wskazała też, że w "przedmiotowej sprawie wykonano dotychczas szereg czynności procesowych, przesłuchano kilkunastu świadków, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczono narzędzie zbrodni oraz ciało kobiety celem przeprowadzenia sadowo-lekarskiej sekcji zwłok".

Prokuratura złoży wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu.

Według nieoficjalnych informacji kobieta to była partnerka Mateusza S.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy