Święta bez taty. Świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek wojny na Ukrainie

Fot. Fundacja UNITERS

„Święta bez taty” to świąteczna zbiórka na rzecz dzieci osieroconych przez wojnę na Ukrainie. Jej pierwsza edycja została zorganizowana w 2014 roku, miała ona być jednorazową formą pomocy dla rodzin pierwszych poległych na froncie żołnierzy. Nikt wtedy nie przypuszczał, że wojna dopiero się zacznie, a liczby osieroconych dzieci wzrosną do tysięcy.

Wojna na wschodzie Ukrainy trwa, od lat giną w niej ludzie, a w związku z tym pojawiają się nowe nazwiska dzieci, które już nigdy nie zobaczą swojego taty.

Od 2014 r. przeprowadzono już siedem zbiórek „Święta bez taty” i wręczono ponad 20 tys. imiennych prezentów dzieciom, które ucierpiały na skutek wojny na wschodzie Ukrainy.

Indywidualne imienne paczki podarunkowe trafiają do małych adresatów na Święta Bożego Narodzenia, które w Ukrainie obchodzone są 7 stycznia.

Cały proces od sortowania i pakowania do momentu dostarczenia można śledzić na Facebooku

Zbiórka nie jest akcją humanitarną. To symboliczne prezenty świąteczne, których celem jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to co najcenniejsze: swoje życie w walce o lepsze jutro dla wszystkich.

Każdy prezent jest pakowany indywidualnie przez wolontariuszy (zwanych Elfami), a jego zawartość jest uzależniona od takich czynników jak wiek, płeć oraz sytuacja materialna dziecka.

Ze względu na pandemię wszystkie prezenty będą pakowane na Ukrainie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Imienne prezenty docierają do najbardziej oddalonych zakątków Ukrainy m.in. dzięki wojskowym, wolontariuszom, weteranom, kapłanom i funkcjonariuszom policji.

Do akcji można dołączyć, wpłacając dowolną kwotę na stronie: https://zrzutka.pl/swietabeztaty

Akcję prowadzi Fundacja UNITERS (United Volunteers), dawniej Inicjatywa Bohaterom Majdanu z siedzibą w Warszawie. Od 2014 roku działa na rzecz dzieci i rodzin ukraińskich żołnierzy i ochotników, którzy zginęli, zostali ranni lub wciąż walczą w obronie ojczyzny.

Źródło: zrzutka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy