Zderzenie kontenerowca z okrętem wojennym. Polski kapitan aresztowany

Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston doprowadził do zderzeniu z okrętem greckiej marynarki wojennej w pobliżu portu w Pireusie. Dziś został aresztowany. Jak informuje greckie ministerstwo żeglugi, okręt wojenny został poważnie uszkodzony.
Do kolizji doszło we wtorek nad ranem trzy mile morskie od Pireusu, głównego portu w pobliżu Aten - relacjonuje agencja AFP.
Długi na ok. 70 m grecki niszczyciel min Kallisto został poważnie uszkodzony, a dwie spośród 27 znajdujących się na pokładzie osób lekko ranne.
Marynarka wojenna i straż przybrzeżna natychmiast podjęły akcję ratunkową, poszkodowanych przetransportowano do szpitala, a okręt został odholowany do bazy morskiej na Salaminie.
Według greckich mediów najbardziej zniszczona została rufa Kallisto, a okręt został "niemal przecięty na pół". Uszkodzenia są tak poważne, że okrętu najprawdopodobniej nie da się naprawić.
???? #BREAKING – #GREECE ????????⚓ Hellenic Navy minehunter HS Kallisto collided with a freighter off the city of Piraeus.#HellenicNavy #OSINT #Navy pic.twitter.com/eZEPdk4cYN
— ISCResearch (@ISCResearch) October 27, 2020
"To cud, że nie było ofiar" - powiedział rzecznik greckiego rządu Stelios Pecas.
Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston został aresztowany po przesłuchaniu przez władze greckiego portu - przekazało biuro prasowe ministerstwa. Dodano, że Polaka oskarżono o "spowodowanie wypadku morskiego na skutek zaniedbania".
Liczący 266 m i 22 członków załogi pływający pod portugalską banderą kontenerowiec na razie nie może też opuścić portu.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Politycy od Tuska lajkują fejkowe konto nowego rzecznika rządu, na którym obrażani są wyborcy PiS

Burzliwa „Agora Klarenbacha”! Dyskusja o wyborach i zagrywkach władzy

Wiemy, co odróżnia Warszawę od innych stolic europejskich
