Przejdź do treści
08.01 IMGW: ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami dla 12 województw. Należy spodziewać się opadów deszczu i gradu, a także silnego wiatru
7:36 W niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego
22:00 Rządy Arabii Saudyjskiej i Egiptu poinformowały o wartym 4 mld dolarów projekcie budowy 32-kilometrowego mostu, który połączy Afrykę i Azję przez Morze Czerwone. Most będzie rozciągał się nad Cieśniną Tiran
21:53 Czy po zwycięstwie Karola Nawrockiego PiS odzyska Podlasie? Pojawił się pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku
21:40 Strażacy odebrali dziś ponad 700 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach: lubelskim 162, świętokrzyskim 110, mazowieckim 98, śląskim 78 i małopolskim 68
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Zbrodnie Putina i jego żołnierzy. Światowi liderzy reagują na masakrę w Buczy

Źródło: flickr @European Parliament

Unia Europejska i Stany Zjednoczone zareagowały na szokujące doniesienia z ukraińskiej Buczy, gdzie Rosjanie dokonali masowych mordów na ludności cywilnej. Należy spodziewać się, że w najbliższych dniach zwiększone zostaną sankcje na rosyjski reżim.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował, że "Unia Europejska potępia okrucieństwa dokonane przez rosyjskie wojska na Ukrainie i pilnie dyskutuje na temat nowych sankcji przeciwko Rosji"

Potępienie ze strony UE

- UE w najmocniejszych słowach potępia zgłoszone okrucieństwa popełnione przez rosyjską armię w kilku okupowanych miastach Ukrainy, które zostały teraz wyzwolone - podano w komunikacie wydanym przez wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.

AFP poinformowało, że 27 państw członkowskich dyskutuje teraz o nowych sankcjach, ale do ich przyjęcia potrzebna jest jednomyślność. - O konieczności nowych restrykcji wobec Rosji mówił w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron, który zapowiedział jednak, że będą one obejmować sankcje indywidualne, a także ograniczenia dotyczące "węgla i ropy". Macron nie wspomniał o gazie, a to właśnie sprawa sankcji wpływających na zakup gazu dzieli członków UE - przekazała agencja. 

- Na 11 kwietnia zaplanowano spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE w Luksemburgu, a "pod koniec kwietnia lub na początku maja" odbędzie się nadzwyczajny szczyt unijny - podała AFP. 

Reakcja USA

Rosyjskie zbrodnie skomentował  także sekretarz stanu USA Antony Blinken. - Zdecydowanie potępiamy akty okrucieństwa, których dopuściły się rosyjskie wojska w Buczy i innych miejscach na Ukrainie. Dążymy do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców tych czynów - napisał na Twitterze. - Wykorzystujemy wszelkie dostępne środki (aby ukarać winnych zbrodni wojennych na Ukrainie - PAP), dokumentujemy te czyny i przekazujemy informacje na ich temat - dodał. 

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Ned Price poinformował, że w dniach 5-7 kwietnia sekretarz stanu USA Blinken weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli, na którym będzie omawiane wsparcie Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy. - Członkowie Sojuszu mają także rozważyć podjęcie wspólnych wysiłków w celu pociągnięcia prezydenta (Rosji Władimira) Putina do odpowiedzialności oraz działać na rzecz szybkiego zakończenia jego bezsensownej i destrukcyjnej wojny przeciwko Ukrainie - oświadczył.

Zapowiedź sankcji 

Na szokujące zdjęcia zareagował już w niedzielę kanclerz Niemiec Olaf Scholz, który zapowiedział kolejne sankcje na Rosję w związku z ujawnionymi w Buczy zbrodniami wojennymi Rosji. 

 

 

PAP, Telewizja Republika

Wiadomości

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

To oni decydują o losach globalnego przemysłu motoryzacyjnego

Zamieszki w Los Angeles. Trump wyśle Gwardię Narodową

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Najnowsze

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

To oni decydują o losach globalnego przemysłu motoryzacyjnego

Zamieszki w Los Angeles. Trump wyśle Gwardię Narodową