Zatrzymany 27-latek przyznał się do zorganizowania zamachu w Petersburgu
Wczoraj rosyjskie służby zatrzymały 27-letniego Abrora Azimowa, domniemanego organizatora zamachu w metrze w Petersburgu z 3 kwietnia. W zamachu zginęło 15 osób, ponad 50 osób rannych wciąż przebywa w szpitalu.
Zatrzymany Abrora Azimowa, to kolejny podejrzany ws. zamachu w Petersburgu. Tydzień po zamachy w tamtejszym metrze ośmiu mężczyzn usłyszało zarzuty terroryzmu – sześciu z nich pochodzi z państw Azji Środkowej.
Dzisiaj 27-latek, urodzony w 1990 roku, przyznał się do zaplanowania zamachu – poinformował adwokat oskarżonego Armen Zadojan.
Do zamachu, w którym zginęło 15 osób doszło 3 kwietnia w metrze w Petersburgu. Eksplozja miała miejsce między stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut.
Najnowsze
Kukiz o policji w domu Sakiewicza: a gdyby to się wydarzyło w poprzedniej kadencji
Noc Muzeów 2026 w Instytucie Pamięci Narodowej
Salonik Ziemkiewicza: Ziobro w USA, naloty służb i wielka afera Zondacrypto