Zatrzymanie miliardera w Rosji. Czy to próba przejęcia jego firmy?
Kreml odpiera zarzuty – rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow oświadczył, że zatrzymanie Zijawudina Magomiedowa to walka z korupcją. Media w Rosji są zgodne – to najgłośniejsze zatrzymanie biznesmena od kilkunastu lat.
49-letni przedsiębiorca Magomiedow został w sobotę aresztowany w związku z zarzutem sprzeniewierzenia ponad 2,5 mld rubli (44 mln dolarów). Rosyjskie media komentują, że jest to najgłośniejsze aresztowanie biznesmena w Rosji od czasu zatrzymania w 2003 roku szefa koncernu Jukos Michaiła Chodorkowskiego.
W sobotę zatrzymano brata miliardera i zarazem partnera biznesowego Magomieda Magomiedowa oraz prezesa jednej ze spółek wchodzących w skład należącego do nich holdingu Summa Artura Maksidowa.
Uważa się, że Magomiedow należał do kręgu najbliższych przyjaciół premiera Dmitrija Miedwiediewa.
Majątek Magomiedowa wyceniany jest na 1,4 mld dolarów.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
To była sroga zima także dla klubów piłkarskiej ekstraklasy. Teraz liczą straty
Łaciński patriarcha Jerozolimy: ostatnie słowo nie należy do tych, którzy grzebią, lecz do Tego, który zmartwychwstaje
Romanowski: spór o Trybunał Konstytucyjny był kłamstwem założycielskim Tuska
HIT DNIA