Przejdź do treści
Wydarzenie Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Na scenie m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Velvet, Bayer Full, Defis, Corona, Playboys i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
16:25 Prokuratura Krajowa umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokurator Ewę Wrzosek. Zdaniem prokuratury czyn miał "niską szkodliwość społeczną"
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz zaprasza na Mszę św. o łaskę zdrowia dla ks. Michała Olszewskiego, 6 stycznia, godz. 11.00, Katedra Św. Jana Chrzciciela, ul Świętojańska 8
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na obchody 163. Rocznicy Powstania Styczniowego, 10 stycznia, godz. 16:00, skwer przy Kopcu Wolności, przy ul. Parkowej 14
Wydarzenia Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyk: Słupsk 3.I, g. 17:00, Hotel Atena, Kilińskiego 7, Gdynia, 4.I, g. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Ks. Bp. Jana Bernarda Szlagi 3
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Włocławek, 7.I, g. 17.00, Garage Hotel, Toruńska 113; Toruń, 8.I, g. 19:00, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
Wydarzenia Klub "GP" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie i świadectwo s. Julii Dubowskiej - Cud Eucharystyczny w Sokółce, 5.I, g. 17.00, ul. Kościuszki 38, Skarżysko Kamienna. O godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Nowy Sącz, 11.I, g. 17:00, parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity, sala Wieczernika
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zamieszki w mieście, gdzie doszło do ataku nożownika na małe dzieci! [wideo]

Źródło: @stillgray//@TRobinsonNewEra - twitter.com

We wtorek późnym wieczorem doszło do gwałtownych starć około 100 demonstrantów z policją, w Southport, mieście na północy Anglii, gdzie w wyniku poniedziałkowego ataku nożownika, życie straciło troje dzieci.

W poniedziałek rano w Southport nożownik zaatakował dzieci uczestniczące w letnich warsztatach tańca, które były reklamowane jako "poranek z jogą, tańcami i wytwarzaniem bransoletek w rytm muzyki Taylor Swift".

W wyniku ataku zginęły trzy dziewczynki w wieku sześciu, siedmiu i dziewięciu lat. Rannych jest ośmioro innych dzieci, w tym pięcioro ciężko. Obrażenie odniosły także dwie kobiety, które usiłowały chronić dzieci. Domniemanego napastnika, 17-latka, aresztowano.

We wtorek wieczorem kilkaset osób uczestniczyło w Southport w żałobnym czuwaniu. Część z nich - jak twierdzi policja, prawdopodobnie sympatyków grupy English Defence League - obrzuciła najpierw kamieniami miejscowy meczet, a potem zaatakowała policjantów, podpalając m.in. radiowóz. Podczas starć rannych zostało wielu funkcjonariuszy.

Według policji zamieszki były inspirowane plotkami na temat tożsamości podejrzanego nastolatka, aresztowanego pod zarzutem morderstwa i usiłowania zabójstwa.

"Istnieje wiele spekulacji i hipotez na temat statusu 17-latka, który obecnie przebywa w areszcie policyjnym, a niektórzy wykorzystują to, aby wywołać przemoc i nieporządek na naszych ulicach" — powiedział zastępca komendanta lokalnej policji.

Policja wcześniej stwierdziła, że nazwisko podejrzanego krążące w mediach społecznościowych było nieprawidłowe, a chłopiec urodził się w Wielkiej Brytanii, wbrew internetowym twierdzeniom, że był azylantem. Od ponad 10 lat mieszkał w tej okolicy, natomiast jego rodzice pochodzili Rwandy.

Nie wiadomo, jakimi motywami kierował się podejrzany, ale policja nie traktuje tego zdarzenia jako zamachu terrorystycznego - przekazała AP.

Zamieszki w Southport ostro potępił szef brytyjskiego rządu Keir Starmer. 

portal tvrepublika.pl,X, PAP

Wiadomości

Ryszard Petru może być faworytem

Figura Polski 2050 wycofuje się z walki o fotel lidera

S7: policja przekazała nowe informacje

ISW w sprawie dowodów na ukraiński atak dronowy na rezydencję Putina

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Zimowa aura nie odpuszcza. Trwa intensywne uderzenie zimy

Zełenski naprawdę to zaproponował. Chodzi o wizytę Trumpa na Ukrainie

Innym narzucają, sami ignorują. Rząd ma w nosie regulacje prawne

Niezalezna.pl ujawnia, kto podpisał skandaliczne umorzenie ws. Wrzosek

Rolnicy: dla sieci handlowych liczy się tylko biznes, a tańszy będzie Mercosur

Polscy żołnierze pozostaną na Bałkanach? Prezydent zdecydował

ZUS, paliwo i VAT w górę. Rząd Tuska sięga do kieszeni Polaków

Michnik u Wysockiej-Schnepf - przyjaciel Jaruzelskiego pomstuje na polskiego prezydenta

Niemcy płacą za Zielony Ład. Planeta płonie, a autobusy... rdzewieją

Pracownicy Newsweeka zacięły się klapki na oczach? Tego polityka wskazała jako przegranego roku

Najnowsze

Ryszard Petru może być faworytem

Figura Polski 2050 wycofuje się z walki o fotel lidera

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Zimowa aura nie odpuszcza. Trwa intensywne uderzenie zimy

Zełenski naprawdę to zaproponował. Chodzi o wizytę Trumpa na Ukrainie

Innym narzucają, sami ignorują. Rząd ma w nosie regulacje prawne

korek na S7

S7: policja przekazała nowe informacje

rezydencja Putina

ISW w sprawie dowodów na ukraiński atak dronowy na rezydencję Putina

ALERT POGODOWY

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy