Zamieszki w lesie Hambach czyli wycinka lasu po niemiecku

Po kilkutygodniowej przerwie ponownie doszło do zamieszek w lesie Hambach. Ekolodzy starli się z policją i ochroniarzami zatrudnionymi przez koncern energetyczny RWE do ochrony lasu przed ekologami.
Jak poinformowała policja z Akwizgranu, wczoraj późnym wieczorem nieznani, zamaskowani sprawcy zaatakowali kamieniami i petardami obóz ochroniarzy. Interweniowała policja, w stronę której również rzucano kamienie i petardy. Zamaskowani osobnicy byli bardzo agresywni. Zniszczono kilka policyjnych samochodów. W nocy do akcji wezwano helikopter. Jeden z ochroniarzy koncernu RWE, ranny w głowę, został przetransportowany do szpitala.
Starcia trwały całą noc. Policja zatrzymała kilkanaście osób pod zarzutem naruszenia miru domowego, wyrządzenia strat materialnych oraz spowodowania obrażeń ciała innej osoby.
Stary las Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii należy do koncernu energetycznego RWE. Koncern zamierza go wyciąć przygotowując obszar pod teren odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Przeciwko wyrębowi drzew protestują ekolodzy.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Politycy PiS apelują do Konfederacji. Poprzyjcie projekty dot. zmian w ustawie o obywatelstwie polskim
Lekarze mają już dosyć i domagają się od Tuska reakcji. Potrzebne jest pilne dofinansowanie służby zdrowia
Najnowsze

Kanthak o umorzeniu rosyjskich długów w Gdańsku. "Niekonsekwentna polityka Sikorskiego wobec Rosji"

Hrabi w hołdzie Joannie Kołaczkowskiej. Kabaret ogłasza nową formę działalności

Nowa miłość Anny Marii Jopek. Artystka wyznaje: "Szukałam go prawie pół wieku”
