Zamach w Normandii. Dramat trwał 40 min. Sprawcy nagrywali, jak mordują księdza
Ocalała z zamachu na kościół w Normandii zakonnica opowiedziała o zdarzeniu w mediach. Mówiła m.in., że zamachowcy mieli kamerę, którą nagrywali całe zdarzenie. Dramat trwał 40 minut, zamachowcy podcięli gardło księdzu i ciężko ranili jednego z zakładników.
Do ataku doszło dzisiaj rano, około godziny 10 kościele rzymsko-katolickim w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji. Napastnicy zaatakowali podczas mszy świętej, kiedy w świątyni znajdowali się ksiądz, dwie siostry zakonne i dwóch wiernych. Jedna z sióstr zakonnych zdołała uciec i powiadomić policję o ataku. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.
"Musimy wygrać tę wojnę"
Prezydent Francji Francois Hollande ostro skrytykował atak. – Daesh (tzw. Państwa Islamskiego - red.) wypowiedziało nam wojnę. Musimy wygrać tę wojnę (...) Musimy walczyć wszystkimi środkami, jednocześnie respektując prawo, które uczyniło nas demokracją – komentował Hollande. Prezydent wyraził też w krótkim przemówieniu przed kościołem i na Twitterze solidarność i współczuje wobec bliskich ofiar oraz wszystkich katolików.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Ks. prof. Cisło: Europa odchodzi od chrześcijańskich korzeni. Stała się starą, nieatrakcyjną kobietą
Najnowsze
Czarnek: Tusk, Motyka i Domański prowadzą obraźliwą politykę wobec Polaków
HIT DNIA
Bardziej upolitycznionego RPO jeszcze nie było. TO nagranie wyjaśnia wszystko
"Układ Podlaski", czyli jak publiczne szpitale stały się finansowym eldorado dla ludzi obecnej władzy