Zamach w Kairze. Wśród rannych prokurator generalny
Prokurator generalny Hisham Barakat oraz co najmniej sześć innych osób zostało rannych w zamachu bombowym do jakiego doszło na przedmieściach stolicy Egiptu.
Kiedy konwój samochodów, w którym jechał Barakat wyruszył spod domu prokuratora, w jeden z pojazdów uderzył inny samochód wypełniony materiałami wybuchowymi i doszło do eksplozji. Inne źródła podają, że samochód pułapka stał wzdłuż trasy przejazdu konwoju z prokuratorem i został wysadzony w momencie, kiedy samochód z Barakatem był blisko.
W zamachu ranny został sam prokurator oraz co najmniej sześć innych osób . Jak podają media, stan prokuratora jest stabilny, został on ranny w ramię oraz twarz.
Do zamachu doszło po tym, jak członkowie grupy powiązanej z Państwem Islamskim zachęcali do atakowanie przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w związku z wydaniem wyroków skazujących na bojowników IS.
Czytaj więcej:
Cameron ostrzega: Państwo Islamskie planuje straszliwe ataki. To zagrożenie dla całego Zachodu
Polecamy Czarnek w Republice
Wiadomości
Najnowsze
Jan Urban ogłosi powołania na baraże MŚ. Znamy termin
Szefernaker o paliwie za ponad 8 zł: od rządu oczekuje się działania, a nie rozkładania rąk [SONDA]
WIPLER ODSŁANIA KULISY: „Tusk boi się trzech Konfederacji”. Czy prawica przejmie władzę?