Przejdź do treści
10:07 Olsztyn: 10-latek wszedł na zamarznięte oczko wodne, ewakuowali go strażacy
09:47 Mołdawia: Policja nakazała ewakuację miejscowości Cuhurestii de Jos po upadku drona
09:43 Poznań: Śledztwo w sprawie śmierci małoletniej obywatelki Polski na Ukrainie
09:14 Kujawsko-pomorskie: Linia kolejowa Bydgoszcz – Gdańsk zablokowana po śmiertelnym wypadku
08:18 Warszawa: Policjanci zatrzymali poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania
08:01 Ukraina: Co najmniej 6 osób zginęło w atakach na Kijów. W mieście wciąż rozlegają się wybuchy
07:33 Media: Korea Płn. rozbudowuje ośrodek nuklearny, realizując plan Kim Dzong Una
07:20 Sondaż IBRiS dla Onetu: prezydent Karol Nawrocki z rekordowym wynikiem zaufania
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Bogdanem Święczkowskim, 25 listopada, godz. 17:00, Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Sącz im. J. Olszewskiego zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 25 listopada, godz. 18:00, Hotel Panorama, ul. Romanowskiego 6, Nowy Sącz.
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Września oraz Poseł Zbigniew Dolata zapraszają na spotkanie z Mateuszem Morawieckim oraz Krzysztofem Szczuckim, 26 listopada, godz. 18:00, Pałac na Opieszynie, Września
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Trybunalski zaprasza na spotkanie z red. TV Republika: Jakubem Maciejewskim, Dawidem Wildsteinem, Wojciechem Muchą, 28 listopada, godz. 18:00, Hotel Vestil ul. Armii Krajowej 22c, Piotrków Trybunalski
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Braniewo zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Cenckiewiczem oraz Andrzejem Śliwką, 27 listopada, godz. 18:00, Centrum Kultury, ul. Katedralna 9 (Galeria Podziemie)
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gostynin zaprasza na z prof. Wojciechem Roszkowskim, 27 listopada, godz. 17:00, Sala Posiedzeń w Starostwie Powiatowym, ul. Dmowskiego 13, Gostynin
Wydarzenia Klub „Gazety Polskiej” w Kielcach zaprasza na spotkanie z posłami: Przemysławem Czarnkiem, Jackiem Sasinem i Anną Krupką, 27 listopada, godz.18, Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2, Kielce
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub „Gazety Polskiej” zaprasza na uroczystość upamiętniającą Maurycego Mochnackiego. 29 listopada, godz. 12, Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Zbiórka uczestników o godzinie 11:45 przy bramie od strony ulicy Powązkowskiej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Inowrocław zaprasza na spotkanie z posłami Krzysztofem Szczuckim i Pawłem Kukizem, 29 listopada, godz. 13:00, Kujawskie Centrum Kultury, ul. Kilińskiego 16, Inowrocław
Wydarzenie Klub GP Radomsko II, posłowie Anna Milczanowska i Antoni Macierewicz zapraszają na spotkanie z politykami PiS: Tobiaszem Bocheńskim, Jackiem Sasinem, Andrzejem Śliwką, 29 listopada, godz. 15.30, Miejski Dom Kultury, Radomsko
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zalewska ostrzega: mieszkanie będzie dobrem nieosiągalnym

Źródło: x,com/@AnnaZalewskaMEP

Ceny mieszkań eksplodują - uprzedza europoseł Anna Zalewska. I nie ma wątpliwości, kto za to odpowiada. - Ursula von der Leyen prowadzi Unię Europejską na skraj przepaści - uważa była minister.

"W Parlamencie Europejskim dyskutujemy ostatnio o samych kryzysach - branży motoryzacyjnej, konkurencyjności unijnej gospodarki, wczoraj o kryzysie w mieszkalnictwie" - zwraca uwagę Zalewska w swoim wystąpieniu. "Z tych wszystkich debat wniosek jest jeden - Ursula von der Leyen prowadzi Unię Europejską na skraj przepaści" - mówi ostro europosłanka PiS.

W materiale z sesji Parlamentu Europejskiego Zalewska podkreślała, że przyczyną kryzysu w mieszkalnictwie są unijne  regulacje klimatyczne. "Ceny mieszkań eksplodują. Odpowiedzialne za to są następujące dokumenty: dyrektywa o efektywności energetycznej, rozporządzenia o ekoprojekcie, o wyrobach budowlanych czy o certyfikowaniu pochłaniania dwutlenku węgla" - powiedziała.

To spowoduje, że mieszkanie będzie już nie tylko dobrem luksusowym, ale dobrem nieosiągalnym. Co proponuje Komisja Europejska? Jeżeli ktoś nie zastosuje się do tych dokumentów, będzie płacił podatki od tego, w jaki sposób jego mieszkanie jest między innymi ogrzewane. Trzeba te dokumenty wyrzucić do kosza - apelowała Zalewska.

 

Grozi utratą środków

Jak przekazał niedawno prestiżowy lewicowy portal "Politico", przewodnicząca Komisji Europejskiej chce, by Komisja Europejska już formalnie mogła wywierać presję na państwa członkowskie, aby zmusić je do wdrożenia preferowanych przez Brukselę reform. Chodzi m.in. o promocję tzw. rolnictwa ekologicznego, ale także rozwiązanie "kwestii nierówności płci". Państwa, które się nie podporządkują mają być pozbawiane środków w latach 2028-2034.

"Politico" powołuje się na nieformalny dokument unijnych urzędników z komisji ds. budżetu, do którego dotarli jego dziennikarze. Zgodnie z dokumentem, około 530 unijnych programów obecnie realizowanych w każdym państwie UE zostanie połączonych w jedną krajową pulę gotówki, która będzie dzielona pomiędzy poszczególne sektory, od dopłat dla rolników po mieszkalnictwo socjalne.

Źródło: Politico, x.com, dorzeczy.pl

Wiadomości

Piebiak: Sytuacja, gdy prokurator generalny spotyka się z przestępcami to jest po prostu wstyd

Krzysztof Ibisz świętuje pierwsze urodziny córki. Pokazał rodzinne zdjęcia.

Żurek spotykając się z patoaktywistami niszczy wizerunek ministra sprawiedliwości!

Miała być wycieczka do Sejmu dla dzieci, ale nie było. Posłanka KO się teraz tłumaczy

Za gwałty na dwóch kobietach wykonano publiczną egzekucję!

Prof. Kucharczyk: Teza o „polskich burmistrzach i Holokauście” to piętrowe kłamstwo

Miała niebywałe szczęście. Kobieta ocknęła się tuż przed kremacją!

HIT DNIA

Sondaż: Prezydent Nawrocki z kolejnym rewelacyjnym wynikiem. Za nim - długo nikt

Olaf Lubaszenko pokazał zdjęcie z 32-letnią córką. Marianna poszła w jego ślady i mówi wprost: „Znani rodzice to błogosławieństwo i przekleństwo”

Limnéll: Pokój bez sprawiedliwości to tylko przerwa przed kolejną wojną

Co czeka nas w pogodzie 25 i 26 listopada?

Kogo jeszcze Żurek powinien poprosić o pomoc w przywracaniu praworządności?

Bruksela obcina budżet rolny. Każda rodzina zapłaci 500 euro

Canada Post złamała tabu. Kanadyjczycy nie mogli uwierzyć

Skandal w senacie: zaprotestowała w burce przeciwko „islamizacji”

Najnowsze

Piebiak: Sytuacja, gdy prokurator generalny spotyka się z przestępcami to jest po prostu wstyd

Za gwałty na dwóch kobietach wykonano publiczną egzekucję!

Prof. Kucharczyk: Teza o „polskich burmistrzach i Holokauście” to piętrowe kłamstwo

Miała niebywałe szczęście. Kobieta ocknęła się tuż przed kremacją!

HIT DNIA

Sondaż: Prezydent Nawrocki z kolejnym rewelacyjnym wynikiem. Za nim - długo nikt

Krzysztof Ibisz świętuje pierwsze urodziny córki. Pokazał rodzinne zdjęcia.

Żurek spotykając się z patoaktywistami niszczy wizerunek ministra sprawiedliwości!

Miała być wycieczka do Sejmu dla dzieci, ale nie było. Posłanka KO się teraz tłumaczy