Zagraniczne media alarmują o nowym epicentrum pandemii w Chinach!

Sytuacja w Wuhanie stabilizuje się, zagraniczne media informują o nowym epicentrum pandemii w Chinach - mieście Harbin położonym na drugim krańcu Państwa Środka.
Interia pisze o zagranicznych doniesieniach ws. nowego epicentrum koronawirusach jakie odnaleziono w Chinach. Chodzi o miasto na północy Chin, ponad dwa tysiące kilometrów od Wuhanu - Harbin. Serwis shanghaiist.com pisze, że "pacjentem zero" w mieście była 22-letnia studentka, która w ubiegłym miesiącu wróciła do Chin z Nowego Jorku. Kobieta przeszła dwutygodniową kwarantannę i nie wykazała żadnych objawów zakażenia. Wszystko wskazuje na to, że była ona jednak tzw. cichym nosicielem, czyli osobą, która zaraża, przechodząc infekcję bezobjawowo.
Z informacji służb wynika, że 22-latka najpierw zaraziła sąsiadów. Jednym z nich był mężczyzna, który niedługo potem zgłosił się do szpitala z innymi problemami zdrowotnymi, zarażając tym samym szpitalny personel.
Łańcuch zakażeń rozprzestrzenił się błyskawicznie na 70 osób - informuje serwis. W związku z tym w mieście zarządzono nowe obostrzenia, które mają powstrzymać falę zakażeń.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
„Friz & Wersow. Miłość w czasach online” miało być hitem, a wyszła katastrofa. Drugi najgorzej oceniany polski film w historii!
Ostrzegała przed ginekologiem-aborterem, została skazana. Teraz będzie prosić prezydenta o ułaskawienie
Marcela Leszczak o trudnych chwilach po rozstaniu z Miśkiem Koterskim. „Największy smutek sprawiają najbliżsi”
Najnowsze

Widać kryzys na rynku pracy. Czekają nas masowe zwolnienia

Marcela Leszczak o trudnych chwilach po rozstaniu z Miśkiem Koterskim. „Największy smutek sprawiają najbliżsi”

Reseciarze znów w akcji. Będzie nowe połączenie autobusowe między Rosją a Warszawą

Prokuratura chce uzasadnienia wyroku w sprawie o groźby pod adresem funkcjonariuszy SG

„Friz & Wersow. Miłość w czasach online” miało być hitem, a wyszła katastrofa. Drugi najgorzej oceniany polski film w historii!

Dania wprowadza zakaz korzystania z platform społecznościowych przez dzieci do 15 lat
