Przejdź do treści
21:40 Chełm: Prezydent-elekt Karol Nawrocki podczas obchodów 82. rocznicy Rzezi Wołyńskiej: Nie możemy zgodzić się na to, że odmawia się nam Polakom prawa do pochowania ofiar ludobójstwa wołyńskiego
19:45 Ukraina: Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w piątek o przywróceniu dostaw broni ze strony Stanów Zjednoczonych
17:15 Poseł Marcin Romanowski złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez grupę posłów zasiadających w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnych - chodzi o bezprawne próby przejęcia KRRiT
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Gosek oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz.18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia wobec Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zagorzały zwolennik aborcji jest kandydatem Harris na wiceprezydenta USA. Demokraci na skrajnie lewicowym kursie!

Źródło: Gettyimages

Przedstawiony 6 sierpnia przez Kamalę Harris jako demokratyczny kandydat na wiceprezydenta gubernator Minnesoty Tim Walz jest zagorzałym zwolennikiem aborcji i ma pełne poparcie organizacji proaborcyjnych – donosi agencja CNA, co podajemy za kai.pl

Walz od 2019 roku pełni funkcję 41. gubernatora Minnesoty. Wcześniej, od 2007 roku reprezentował 1. okręg kongresowy Minnesoty w Kongresie Stanów Zjednoczonych. W 2018 roku "zażartował", że jego poglądy na temat aborcji są tak skrajne, iż „Nancy Pelosi stwierdziła, że powinienem je złagodzić”.

Walz ma powód do "dumy", gdyż Pelosi sytuuje się na skrajnie lewicowym skrzydle Partii Demokratycznej. Pelosi jest zwolenniczką LGBT i to tak zagorzałą, że reprezentująca interesy tego środowiska Human Rights Campaign przyznała Pelosi ocenę 100% za obronę praw osób LGBT. W 1996, 2004 i 2006 głosowała przeciwko poprawkom do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, dotyczącym zdefiniowania małżeństwa jako związku między kobietą i mężczyzną. W 2012 Pelosi stwierdziła, że jej stanowisko w sprawie praw osób LGBT, takich jak małżeństwa osób tej samej płci, wynika z jej... wiary katolickiej, choć przyznała, ze stawia ją także w sprzeczności z doktryną katolicką, która definiuje małżeństwo jako związek między jednym mężczyzną i jedną kobietą. Pelosi powiedziała: „Moja religia zmusza mnie – i za to ją uwielbiam – do przeciwdziałania jakiejkolwiek dyskryminacji w naszym kraju i uważam zakaz małżeństw homoseksualnych za formę dyskryminacji. Myślę, że jest to niekonstytucyjne”.

Być jeszcze bardziej skrajnym od Pelosi to jednak wyzwanie, któremu kandydat Demokratów na wiceprezydenta zdaje się sprostać. Poza konsekwentnie realizowaną w rządzonym przez siebie stanie polityką proaborcyjną, w 2023 r. Walz podpisał ustawę stanową Minnesoty, która zakazała terapeutom prób leczenia osób z dysforią płciową. Jednocześnie podpisał ustawę wzmacniającą ochronę rodziców, którzy zezwalają na skrajne procedury „transpłciowe” na swoich dzieciach.

W oświadczeniu wydanym we wtorek po ogłoszeniu tej kandydatury przez obecną wiceprezydent Harris, Jason Adkins, dyrektor wykonawczy Konferencji Katolickiej Minnesoty, stwierdził m. in. że Kościół nie może przyjąć głoszonej przez niego polityki proaborcyjnej, propagandy gender oraz ograniczania praw rodzicielskich w edukacji.

Urodzony 6 kwietnia 1964 r. West Point w stanie Nebraska Tim Walz przed podjęciem aktywności politycznej był pedagogiem i podoficerem armii amerykańskiej. Należy do Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce. Od 30 lat jest żonaty ze swoją żoną, Gwen.  Mają dwoje dzieci.

Źródło: KAI, Wikipedia

Wiadomości

Papugi z angielskiego zoo obrażały zwiedzających! Zostały usunięte

Podali przyczynę katastrofy lotu Air India 171

Trump o powodzi w Teksasie: nigdy nie widziałem czegoś takiego

Rosja oficjalnie określiła Francję jako swojego głównego przeciwnika w Europie

Tusk się pogubił? Najpierw mówi, że problemu nie ma, potem zamyka granicę!

TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Prezydent-elekt Nawrocki apeluje o ekshumacje ofiar Wołynia

Dworczyk: Czas na prawdę i godny pochówek

KRRiT pod ostrzałem. Romanowski: To próba usunięcia organu konstytucyjnego!

SPRAWDŹ TO!

Bodnar wystosował długi list do prezydenta Dudy

Złoty przycisk od Youtube dla Sławomira Mentzena

Lech i Legia ruszają po pierwsze trofeum w sezonie

Przygotowania do obchodów 105. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Granica jak sito. Niemcy przerzucają migrantów do Polski!

Zobacz, ile Świątek zarobi na Wimbledonie!

Najnowsze

Papugi z angielskiego zoo obrażały zwiedzających! Zostały usunięte

Tusk się pogubił? Najpierw mówi, że problemu nie ma, potem zamyka granicę!

TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Prezydent-elekt Nawrocki apeluje o ekshumacje ofiar Wołynia

Dworczyk: Czas na prawdę i godny pochówek

Podali przyczynę katastrofy lotu Air India 171

Trump o powodzi w Teksasie: nigdy nie widziałem czegoś takiego

Rosja oficjalnie określiła Francję jako swojego głównego przeciwnika w Europie