Wyjeżdżasz do słonecznej Italii – zrób test. Włochy przedłużają obostrzenia dla przyjezdnych z UE
Do 12 maja ministerstwo zdrowia Włoch przedłużyło obowiązek pięciodniowej kwarantanny i testu wobec osób przyjeżdżających z państw UE, w tym Polski. W czwartek opublikowany został nowy dekret w tej sprawie.
Na mocy przepisów, wprowadzonych na czas do 30 kwietnia i przedłużonych obecnie do 12 maja, osoby przyjeżdżające do Włoch z państw Unii Europejskiej mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego, wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy, oraz poddania się pięciodniowej kwarantannie.
Po jej zakończeniu należy wykonać następny test.
PAP
Komentarze
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada