Przejdź do treści
17:20 Zełenski: Ukraina, W. Brytania, Francja i Turcja rozmawiają o bezpieczeństwie na Morzu Czarnym
17:03 Watykan: Teksty tegorocznej Drogi Krzyżowej sprawowanej w rzymskim Koloseum napisał Papież Franciszek, a będzie jej przewodniczył kard. Baldassarre Reina, wikariusz generalny diecezji rzymskiej – ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej
15:46 Daniel Obajtek: NIK nie ma prawa ani kompetencji oceniać fuzji Orlenu i Lotosu
15:23 Prezydenci Polski i Chorwacji rozmawiali o bezpieczeństwie, Ukrainie i wzajemnej współpracy
15:00 Ukraina: Szef władz obwodu sumskiego odwołany ze stanowiska po śmierci cywilów w rosyjskim ostrzale
14:33 Polska: Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z przejścia granicznego w Medyce udaremnili przemyt XIX-wiecznej ikony przedstawiający wizerunek Jezusa Pantokratora
13:22 Prezydent Andrzej Duda: sekretarz USA ds. energii będzie na kwietniowym szczycie Trójmorza
WAŻNE Debata Republiki najpopularniejsza w internecie na youtube! Zainteresowanie debatą prezydencką przebiło „sufit”. Osiągnęliśmy zasięg 480 MLN użytkowników internetu. Pojawiło się 198 000 wzmianek. Debata była nr 1 w streamie na całym świecie!
Protest Dziś o godz. 18:00 w Krakowie, na Placu Matejki, odbędzie się protest w obronie dziennikarzy
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Najbardziej godni pożałowania przegrani po przemówieniu Trumpa

Źródło: Donald Trump - x.com/screenshot

Doug Schoen, komentator Fox News, ocenił przemówienie prezydenta Donalda Trumpa do Kongresu jako wizjonerskie, jednocześnie krytykując reakcję Partii Demokratycznej na NIE.

Schoen zauważył, że niezależnie od tego, czy ktoś głosował na Trumpa, trudno było nie zauważyć, że prezydent dąży do realizacji swojego programu. Podkreślił, że Trump wyraźnie zakomunikował swoje główne cele: odnowę Ameryki i ożywienie "American Dream". Schoen porównał wystąpienie Trumpa do inauguracyjnych przemówień Johna F. Kennedy'ego i Ronalda Reagana.

Jednocześnie, Schoen przyznał, że pozostaje niejasne, czy Trumpowi uda się obniżyć inflację, ustabilizować ceny, zakończyć wojnę w Ukrainie oraz wzmocnić pozycję Ameryki w kraju i za granicą.

Schoen skrytykował odpowiedź Partii Demokratycznej na przemówienie, nazywając ją "trywialną i prawie nieistotną". Według Schoena, używanie przez Demokratów transparentów podczas przemówienia Trumpa jedynie podkreśliło ich słabość w wyrażaniu odmiennego stanowiska.

Schoen wyraził smutek z powodu polaryzacji i podziałów w amerykańskim społeczeństwie. Podkreślił, że każdy, komu zależy na Ameryce, powinien wspierać nadrzędne cele prezydenta w kwestiach gospodarki, inflacji, granicy południowej, przestępczości i pokoju na świecie.

Oceniając odpowiedź Demokratów, Schoen zauważył, że przemówienie senator Elissy Slotkin z Michigan, w którym musiała przedstawiać się i wyjaśniać, kim jest, stanowi metaforę wyzwań i podziałów, z jakimi mierzy się Ameryka.

Schoen podsumował, że pomimo braku rozwiązań problemów, przemówienie Trumpa dało wizję i poczucie, że Ameryka ma prezydenta, który jest odważnym i transformacyjnym liderem, dążącym do ożywienia "American Dream".

Źródło: Republika/Fox News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

pieniądze

Pensja minimalna 2026: wypłata do 10. dnia i wyższe kary dla firm

Minister Domański chce podbić kosmos. Nowy plan rządu

Snobizm do kwadratu. Książka Rafała Trzaskowskiego hitem internetu!

Ziobro składa zawiadomienie ws. Bodnara. Chodzi o sędziego Radzika

NASZ NEWS: Dwie identyczne toalety w parkach w Warszawie, 319 tys. zł różnicy w cenie. Jak to możliwe?

Andrzej Duda w Chorwacji: Rosja to zagrożenie dla całej Europy

Totalna kompromitacja UE! Prawie 10 tysięcy kandydatów musi powtarzać egzamin

Rosyjscy szpiedzy pod przykryciem dyplomatów. Polska i Czechy biją na alarm

1000-lecie Korony Polskiej i 500-lecie Hołdu Pruskiego. Zamiast dostojnych obchodów mamy kabaret na koszt podatnika

Jajka, które podbiją Wielkanoc – hit, którego nie możesz przegapić

Sernik dubajski – idealny na wielkanocny stół i deserowy hit internetu, który zrobisz bez pieczenia!

Polacy wracają do książek? Nowe dane o stanie czytelnictwa w Polsce

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Mężczyzna jechał... stojąc na dachu. Zobacz WIDEO

Kolejna porażka Magdy Gessler? Restauracja mówi DOŚĆ

Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa i usiłowania zabójstwa w Środzie Wlkp.

Najnowsze

pieniądze

Pensja minimalna 2026: wypłata do 10. dnia i wyższe kary dla firm

NASZ NEWS: Dwie identyczne toalety w parkach w Warszawie, 319 tys. zł różnicy w cenie. Jak to możliwe?

Andrzej Duda w Chorwacji: Rosja to zagrożenie dla całej Europy

Totalna kompromitacja UE! Prawie 10 tysięcy kandydatów musi powtarzać egzamin

Rosyjscy szpiedzy pod przykryciem dyplomatów. Polska i Czechy biją na alarm

Minister Domański chce podbić kosmos. Nowy plan rządu

Snobizm do kwadratu. Książka Rafała Trzaskowskiego hitem internetu!

Ziobro składa zawiadomienie ws. Bodnara. Chodzi o sędziego Radzika