Przejdź do treści
06:21 USA: runął dźwig na placu budowy na Florydzie, zginęły dwie osoby
05:50 NHL: w pierwszym meczu finału o Puchar Stanleya Edmonton Oilers pokonali u siebie Florida Panters po dogrywce 4 do 3
02:27 USA/Minister finansów: wspierający rosyjską machinę wojenną nie powinni czerpać zysków z odbudowy Ukrainy
00:27 NATO: Sojusznicy Ukrainy deklarują w Brukseli zwiększenie wsparcia militarnego dla Kijowa
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Wymiana więźniów USA-Rosja. Ciepłe przywitanie przez Trumpa. WIDEO

Źródło: x.com/@p_zuchowski

Uwolniony wczoraj przez Moskwę, amerykański nauczyciel Marc Fogel wrócił do ojczyzny. W 2021 r. został zatrzymany w Rosji, a rok później skazany na 14 lat więzienia. Z amerykańskiego więzienia wraca do Rosji obywatel tego kraju.

Rezultat kontaktów obu stron...

Kreml poinformował, że "odpowiednie resorty" w ostatnim czasie "zintensyfikowały pracę" i rezultatem kontaktów obu stron "stało się uwolnienie Fogela" oraz obywatela rosyjskiego. Dodał, że ten ostatni zostanie zwolniony z więzienia z USA "w najbliższych dniach"; nie podał jego nazwiska.

Radio Swoboda podało, że odpowiedziano w ten sposób na sugestie dziennikarzy dotyczące Rosjanina skazanego w USA, Aleksandra Winnika. Był on jednym z szefów BTC-e, giełdy kryptowaluty bitcoin, zamkniętej przez FBI. W USA zarzucano Winnikowi udział w praniu brudnych pieniędzy - co najmniej 4 mld dolarów - za pośrednictwem BTC-e. 

Oskarżano go również o udział w wymuszeniach, kradzieży danych osobowych i handlu narkotykami. W maju 2024 roku Winnik przyznał się do winy w sprawie zmowy dotyczącej prania brudnych pieniędzy. Wyrok jeszcze nie zapadł.

Przywitał go prezydent

Uwolniony przez Moskwę Marc Fogel jest byłym pracownikiem ambasady USA i nauczycielem w angielskojęzycznej szkole w Moskwie, który w 2021 r. został zatrzymany, a rok później skazany na 14 lat więzienia za posiadanie 17 gramów medycznej marihuany. Dopiero w 2024 r. został oficjalnie uznany przez władze USA za niesłusznie przetrzymywanego w Rosji, lecz nie był przedmiotem poprzednich wymian.

Na filmie poniżej widać ciepłe przywitanie uwolnionego z rosyjskiego niewoli obywatela USA przez Donalda Trumpa!

Źródło: Republika, x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

RCB świętuje, kibice giną – dramat w Bengaluru

Sąd apelacyjny ogłosi dzisiaj wyrok w sprawie śmierci 16-letniego Eryka

Co jeszcze Tusk mógł zrobić by Trzaskowski wygrał wybory?

Burze w całym kraju. Strażacy mieli trudną noc [ZDJĘCIA]

Nawałnice na Dolnym Śląsku. Tysiące ludzi bez prądu

Szalona końcówka dogrywki w finale Pucharu Stanleya

Trump ogranicza podróżowanie do USA

Ukraińskie drony uderzyły w "Białe Łabędzie" - najnowocześniejsze bombowce nuklearne Rosji

Rosja używa "Cichego zabójcy" na froncie w Ukrainie

Jasny przekaz USA w sprawie odbudowy Ukrainy

Nie odpuszczą Rosji. Sojusznicy Ukrainy deklarują w Brukseli

Europejski kraj przywraca obowiązkową służbę wojskową

Ostrzeżenie z Brukseli: Europa musi oszczędzać wodę!

Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"

Prezydent o wotum zaufania: Tusk dostał czerwoną kartkę, gdyż prowadził politykę w brutalny sposób

Najnowsze

RCB świętuje, kibice giną – dramat w Bengaluru

Nawałnice na Dolnym Śląsku. Tysiące ludzi bez prądu

Szalona końcówka dogrywki w finale Pucharu Stanleya

Trump ogranicza podróżowanie do USA

Ukraińskie drony uderzyły w "Białe Łabędzie" - najnowocześniejsze bombowce nuklearne Rosji

Sąd apelacyjny ogłosi dzisiaj wyrok w sprawie śmierci 16-letniego Eryka

Co jeszcze Tusk mógł zrobić by Trzaskowski wygrał wybory?

Burze w całym kraju. Strażacy mieli trudną noc [ZDJĘCIA]