Wracają przykre wspomnienia. Ciało następcy papieża Polaka złożone w kaplicy [wideo]
Watykan przygotowuje się na przyjęcie dziesiątek tysięcy wiernych, z Rzymu i z całego świata, którzy będą oddawać hołd zmarłemu w sobotę emerytowanemu papieżowi Benedyktowi XVI. Jego ciało będzie wystawione w bazylice Świętego Piotra od poniedziałku o 9 rano do środy wieczorem. Dziś media Stolicy Apostolskiej pokazały krótkie nagranie przedstawiające zmarłego ułożonego na katafalku.
Obecnie ciało jest wystawione w kaplicy dawnego budynku klasztornego Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszkał od czasu swej rezygnacji.
W poniedziałek rano ciało zostanie przeniesione do bazyliki watykańskiej, gdzie będzie wystawione od 9.00 do 19.00, a we wtorek i w środę - od godz. 7.00 do 19.00.
Uroczystości pogrzebowe emerytowanego papieża odbędą się na placu Świętego Piotra w czwartek o godz. 9.30 pod przewodnictwem papieża Franciszka.
Po mszy Benedykt XVI zostanie pochowany w podziemiach bazyliki Świętego Piotra, czyli tam, gdzie do beatyfikacji w 2011 roku znajdował się grób jego poprzednika Jana Pawła II.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry