Włochy. 420 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

420 migrantów uratowała w sobotę włoska Straż Przybrzeżna z dwóch łodzi na Morzu Śródziemnym. W operacjach w trudnych warunkach atmosferycznych wsparcia udzieliły załogi samolotu unijnej agencji Frontex oraz czterech statków handlowych, które były w pobliżu.
Duży statek Straży zabrał zaś na pokład 350 migrantów z kutra rybackiego. Zostali oni uratowani podczas długiej akcji na włoskich wodach przy wsparciu samolotów włoskiej Straży Przybrzeżnej i agencji Frontex. Pomogły też załogi statków będących w rejonie operacji.
Jednostka była w niebezpieczeństwie z powodu złych warunków na morzu i dużej liczby ludzi na pokładzie - podała agencja Ansa. Wśród migrantów było 40 nieletnich. Statek zabrał wszystkich rozbitków do Porto Empedocle na Sycylii.
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Najnowsze

Rekordowe wyniki "Ściśle Jawne" Piotra Nisztora

Kaczyński krytykuje rząd za "prowadzenie wojen z prezydentem". Mówi o ustawach zamrażających ceny prądu

Sygnał od Czytelniczki: tak chcą zmusić do udziału w lekcjach "edukacji zdrowotnej"!
