Przejdź do treści
10:51 Karol Nawrocki: Instytut Pamięci Narodowej jest wielkim sukcesem polskiej demokracji i Polski po 1989 r.
09:28 Ukraina: Były szef władz obwodu ługańskiego aresztowany w ramach śledztwa w sprawie korupcji
08:53 Wrocław: Nie żyje aktorka Teatru Polskiego Krzesisława Dubielówna
08:20 Marcin Mastalerek: We wtorek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim odwołanie ministrów, a o godz. 20 prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie, w którym m.in. podsumuje swoją prezydenturę
08:00 Ukraina: Atak rosyjskich dronów na Łozową. Jedna osoba zginęła, dziesięć rannych
07:58 Świat: Ceny ropy w USA z małymi zmianami. Donald Trump nie odpuści Indiom za zakupy ropy z Rosji
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Władze Wielkiej Brytanii zażądają wydania podejrzanych o próbę zabójstwa Skripala. Wystarczy determinacji w obliczu niechęci Kremla?

Źródło: twitter.com

Władze Wielkiej Brytanii zażądają od Rosji wydania dwóch rosyjskich obywateli, którzy są podejrzewani o próbę zabójstwa byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala za pomocą silnie toksycznej substancji nowiczok – podał "Guardian".

Dziennik podaje, że na podstawie uzyskanych w toku trwającego od marca śledztwa, w które zaangażowane są policja i agencje wywiadowcze, sporządzono odpowiedni wniosek. Śledczy mieli ustalić dokładny przebieg pobytu Rosjan w Wielkiej Brytanii.

Decyzja o złożeniu formalnego wniosku o ekstradycję podejrzanych została podjęta po serii dyskusji wewnątrz brytyjskiej administracji między tymi, którzy chcą ostrzejszej reakcji wobec władz na Kremlu, i tymi, którzy obawiają się, że może to być próżne działanie w obliczu spodziewanej odmowy ze strony Rosji.

Brytyjskie MSW i prokuratura odmówiły jakiegokolwiek komentarza ws. doniesień "Guardiana".

Prezydent Rosji Władimir Putin dwukrotnie już odmówił ekstradycji mężczyzn podejrzewanych o udział w zabójstwie byłego pułkownika FSB i współpracownika MI6 Aleksandra Litwinienki, który w 2006 roku został otruty w Londynie za pomocą radioaktywnego polonu.

W ramach działań odwetowych po marcowym ataku chemicznym w angielskim Salisbury na Siergieja Skripala i jego córkę Julię, doszło do największej serii wydaleń rosyjskich dyplomatów z krajów Zachodu od czasu zakończenia zimnej wojny. Brytyjski rząd oskarżył o próbę zabicia Skripalów władze w Moskwie, wydalając tym samym 23 rosyjskich dyplomatów.

Napięcie w relacjach brytyjsko-rosyjskich wzrosło ponownie w lipcu, kiedy 44-letnia kobieta zmarła po przypadkowym kontakcie ze znalezioną w parku w Amesbury w południowo-zachodniej Anglii buteleczką zawierającą środek nowiczok.

rmf24.pl, The Guardian

Polecamy Sejm

Wiadomości

Chcą odebrać Antoniemu Macierewiczowi immunitet. "Nie ujawniłem żadnej tajnej informacji"

Odwołania ministrów i orędzie. Oto plan Andrzeja Dudy na dziś!

Ciało nastolatka znaleziono w Odrze w centrum Wrocławia. Trwa ustalanie jego tożsamości

Prezydent RP uhonorował władze PZPN. Kulesza i Mioduski z odznaczeniami

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Sejm obraduje nad Antonim Macierewiczem. W trybie tajnym!

Kamil Wnuk z Polski 2050: Zwracanie dóbr Niemcom? To pewnie jakiś fake

Rozenek-Majdan pod ostrzałem: Nie adoptowała psa, tylko go… kupiła! "Czekam na burzę" – zapowiada sama zainteresowana

Nadzieja na zatrzymanie "demolowania państwa": Wejherowo wysyła trzy autokary pełne nadziei

Nowy termin spotkania Duda-Hołownia. Wczoraj marszałek... nie przybył

Modrić został przywitany przez tłumy w Milanie!

SPRAWDŹ TO!

Cudzoziemcy na przejściu w Lubieszynie. Wjechali bez problemu? [WIDEO]

FIFA zostanie pozwana na miliardy euro?

Znaleziono rozczłonkowane ciała 32 osób. Wiemy więcej!

Co będzie robił Donald Tusk 6 sierpnia?

Rekord gwałtów zbiorowych w Niemczech. Obcokrajowcy w większości podejrzanych

Najnowsze

Chcą odebrać Antoniemu Macierewiczowi immunitet. "Nie ujawniłem żadnej tajnej informacji"

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Sejm obraduje nad Antonim Macierewiczem. W trybie tajnym!

Kamil Wnuk z Polski 2050: Zwracanie dóbr Niemcom? To pewnie jakiś fake

Rozenek-Majdan pod ostrzałem: Nie adoptowała psa, tylko go… kupiła! "Czekam na burzę" – zapowiada sama zainteresowana

Violetta Mackiewicz-Sasiak

Nadzieja na zatrzymanie "demolowania państwa": Wejherowo wysyła trzy autokary pełne nadziei

Odwołania ministrów i orędzie. Oto plan Andrzeja Dudy na dziś!

Ciało nastolatka znaleziono w Odrze w centrum Wrocławia. Trwa ustalanie jego tożsamości

Prezydent RP uhonorował władze PZPN. Kulesza i Mioduski z odznaczeniami