Wiemy, gdzie z wizytą uda się papież i nie są to rodzime USA. Zaskakujący kierunek

Papież Leon XIV powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że przygotowywana jest jego podróż do Turcji. Tak podczas rozmowy w czasie audiencji dla przedstawicieli mediów z całego świata w Watykanie odpowiedział na pytanie, czy pojedzie do Turcji z okazji 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Przygotowania do wizyty
Sobór Nicejski, czyli zgromadzenie biskupów chrześcijańskich Cesarstwa Rzymskiego, został zwołany przez cesarza Konstantyna do Nicei w krainie Bitynii. Obecnie ta miejscowość nazywa się Iznik. Papież Franciszek planował podróż na 1700. rocznicę Soboru pod koniec maja.
Leon XIV zapytany o podróż do Turcji na tę rocznicę, odparł: "Przygotowujemy ją".
Na pytanie, czy wkrótce uda się do Stanów Zjednoczonych, skąd pochodzi, odpowiedział: "Nie sądzę".
Wyznał, że jest zadowolony z tego, że w katedrze w jego rodzinnym Chicago rośnie od jego wyboru liczba przybywających wiernych.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Rafał Ziemkiewicz
Wiadomości
Najnowsze

Żona Filipa Gurłacza przerwała milczenie po finale „Tańca z gwiazdami”! Komentarze o romansie z Kaczorowską nie cichną

Hołownia tweetuje podczas debaty? Internauci: „Nie wolno mieć telefonu!”

Wiemy, gdzie z wizytą uda się papież i nie są to rodzime USA. Zaskakujący kierunek
