250 lat niepodległości USA. Amerykańskie flagi ozdobiły Kopiec Kościuszki
Stany Zjednoczone obchodzą 250 lat niepodległości. W ubiegłym tygodniu ambasador Tom Rose odwiedził Kraków, gdzie na Kopcu Kościuszki oficjalnie zainaugurował kampanię.
4 lipca 2026 roku Stany Zjednoczone będą obchodzić 250. rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości z 1776 roku, co stanowi najważniejszy kamień milowy w historii USA. Obchody, znane jako „semiquincentennial”, obejmą liczne wydarzenia na całym świecie, w tym rekonstrukcje historyczne, instalację kapsuły czasu oraz ogólnokrajowe uroczystości upamiętniające powstanie narodu.
W ubiegłym tygodniu amerykański ambasador Tom Rose odwiedził Kraków, gdzie na Kopcu Kościuszki oficjalnie zainaugurował kampanię. To szczególne miejsce i wybrane nieprzypadkowo, bowiem w walkę o niepodległość USA zaangażowani byli Polacy, w tym właśnie Tadeusz Kościuszko, a także Kazimierz Pułaski.
Historyczne miejsce, dobra energia i wspólne wartości – a to dopiero początek!
– napisała Ambasada USA w serwisie X.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź