Wielka Brytania zaostrzy sankcje wobec Rosji? Johnson odwiedzi Europę Wschodnią

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zamierza zintensyfikować wysiłki dyplomatyczne w sprawie kryzysu na Ukrainie odwiedzając Europę Wschodnią i telefonując do prezydenta Rosji Władimira Putina, poinformował w Reuters powołując się na źródła rządowe.
„Premier jest zdeterminowany, aby przyspieszyć wysiłki dyplomatyczne i wzmocnić odstraszanie, aby uniknąć rozlewu krwi w Europie”/.../ – „Premier podczas rozmowy z prezydentem Putinem powtórzy, że Rosja musi się wycofać i zaangażować dyplomatycznie”- oświadczył rzecznik biura Johnsona na Downing Street.
Biuro Johnsona nie podało szczegółów podróży do regionu konfliktu i czy obejmie ona Ukrainę.
Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie broń defensywną i personel szkoleniowy. W poniedziałek Wielka Brytania weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby spróbować rozwiązać problem za pomocą środków dyplomatycznych.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

W województwie warmińsko-mazurskim odnaleziono ostatniego drona, który wleciał do Polski z Rosji

Zbigniew Ziobro ostro o umorzeniu sprawy Nowaka: „To jest władza mafijna”

Demonstracja antyimigrancka w Hadze przerodziła się w starcia z policją
