Wiele ofiar śmiertelnych po kolejnych bombardowaniach w Syrii. Zniszczono kilka szpitali
– W Syrii trwają bombardowania szpitali na terenach kontrolowanych przez opozycję. W kwietniu piętnaście szpitali i ośrodków pomocy medycznej stało się celem ostrzału i bombardowań – podała dziś francuska pozarządowa organizacja pomocy medycznej UOSSM.
Jak poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, lotnictwo rządowe zbombardowało trzykrotnie szpital w miejscowości Kafr Zita w prowincji Hama. Zginęło siedem osób, w tym wolontariusz z obsługi szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę.
Oprócz szpitali i ośrodków pomocy medycznej celem częstych ataków są w Syrii karetki pogotowia.
Najnowsze
Prognoza pogody na najbliższe dwa dni. Będzie bardzo gorąco!
SPRAWDŹ TO!
Po relacji lekarza Tomasz Sakiewicz rusza do działania. „Zapewniamy ochronę i pomoc prawną”
Jak Trzaskowski zignorował patologię w Szpitalu Południowym