We Włoszech otwarto szlak turystyczny śladami papieża Franciszka

W północnowłoskim regionie Piemont można teraz spacerować śladami rodziny papieża Franciszka. Jak donosi włoska gazeta „La Nuova Provincia”, w sobotę w pobliżu Asti, skąd pochodzą przodkowie Argentyńczyka Jorge Mario Bergoglio, otwarto pięciokilometrowy szlak turystyczny. Informację tę podajemy za Katolicką Agencją Informacyjną.
Począwszy od placu kościelnego w Portacomaro, szlak prowadzi przez winnice, doliny, małe osady i pagórkowate krajobrazy. Podczas sobotniej wędrówki w San Rocco odbyło się spotkanie z 91-letnią kuzynką papieża Carlą Rabezzaną. Kuzynka papieża opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z gospodarstwem w Marmorito, pierwotnym domem rodziny Bergoglio.
"Z prawnego punktu widzenia papież Franciszek jest Argentyńczykiem. Jednak jego rodzina pochodzi z Piemontu, skąd jego przodkowie wyemigrowali do Ameryki Południowej prawie 100 lat temu. Papież odwiedził ten region w 2014, 2015 i listopadzie 2022 roku, ostatnio z okazji 90. urodzin swojej kuzynki Carli. Otrzymał wówczas honorowe obywatelstwo miasta Asti. Mówi się, że przyszły arcybiskup Buenos Aires nauczył się dialektu piemonckiego od swojej babci, a nie hiszpańskiego jako swojego pierwszego języka. Mówi się również, że jego ulubione wino pochodziło z tego regionu", podaje KAI.
Źródło: kai.pl
Najnowsze

Rozszerzył się pożar w irańskim porcie. Groźba śmiertelnych zanieczyszczeń!

Suski: Karol Nawrocki będzie kontynuował politykę bezpieczeństwa dla Polski!

Fotki z pogrzebu to nie wszystko. Marszałek pomylił miejsca?! [WIDEO]

TYLKO U NAS