Zmiany w kurii rzymskiej. Papież Leon XIV podjął decyzję
Papież Leon XIV dokonał nominacji na ważne stanowiska w Watykanie. Powołał m.in. nowego Substytuta do Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu, którym został abp Paolo Rudelli, dotychczasowy nuncjusz apostolski w Kolumbii. Abp Rudelli zna język polski, w latach 2003-2006 pracował w nuncjaturze apostolskiej w Warszawie - zauważa Vatican News.
Duże zmiany w Watykanie! Nowe kluczowe nominacje
Leon XIV mianował na nowego Substytuta do Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu abp. Paola Rudellego, dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Kolumbii. Wcześniej - w latach 2003-2006 - pracował on w nuncjaturze apostolskiej w Polsce i zna język polski.
Funkcję Substytuta do Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu przestaje pełnić abp Edgara Peña Parra, który obecnie został mianowany Nuncjuszem Apostolskim we Włoszech i Republice San Marino
- przypomina Vatican News.
Dotychczasowy Nuncjusz w tych krajach - abp Petar Rajič - został mianowany przez Papieża prefektem Domu Papieskiego.
Źródło: Republika, Vatican News.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X