Wawrzyk: Myślę, że niedługo pojawią się zarzuty wobec konkretnych osób

Międzynarodowy Trybunał Karny podjął decyzję o formalnym podjęciu śledztwa ws. zbrodni Putina. - To jest przełomowa decyzja, bo od tej pory będą zbierane oficjalne dowody od Ukraińskich uchodźców - powiedział na antenie TV Republika wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.
- W najbliższych dniach do Polski przyjeżdża prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego, który spotka się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Myślę, że zakończenie śledztwa będzie szybkie i niedługo pojawią się zarzuty wobec konkretnych osób. Natomiast czym innym jest postawienie ich przed Trybunał - oznajmił Wawrzyk.
O podjęcie postępowania w tej sprawie wnioskowało 39 państw.
- Polska jest adwokatem Ukrainy. Wszystkie inicjatywy dotyczące nowych sankcji czy form pomocy wychodzą właśnie z Polski. Nie ma innego kraju, który byłby tak zaangażowany w kreowanie polityki Ukrainy - powiedział.
#PolskaNaDzieńDobry | @Piotr_Wawrzyk: Ukraińcy walczą o wolność Europy. #włączprawdę #TVRepublika
— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 3, 2022
Czy żywności zabraknie?
- Pojawia się problem, który będzie narastał w przeciągu dni, a tym bardziej tygodni. Chodzi o problem humanitarny na Ukrainie, szczególnie w tych miastach, które są atakowane. Póki co żywności starcza, ale to się lata moment skończy. Ludność cywilna stanie przed problemem głodu, jednocześnie będąc atakowana - dodał.
- Myślę, że na nas, jako społeczności międzynarodowej będzie spoczywał obowiązek pomocy humanitarnej na samej Ukrainie - oznajmił.
#PolskaNaDzieńDobry | @Piotr_Wawrzyk: Wśród Rosjan narasta niechęć do polityki prowadzonej przez Putina. #włączprawdę #TVRepublika
— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) March 3, 2022
Polecamy Sejm
Wiadomości

Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska
Michał Woś w Republice o zarzutach: „To polityczna hucpa Tuska. Działałem zgodnie z prawem i w interesie państwa”
Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie
Francuski dziennikarz przedstawia szokujące liczby ws. imigracji. Ordo Iuris apeluje o podpisanie petycji
Najnowsze

Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska

Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie

Ostre ścięcie Brejzy z Wosiem. Padły słowa o „moralnym menelu”

Trump spełnia obietnicę. USA deportowały już ponad pół miliona nielegalnych imigrantów
