Przejdź do treści
W Republice Gościem specjalnym "Politycznej Kawy" Tomasza Sakiewicza, będzie w niedzielę prezydent elekt dr Karol Nawrocki. Początek programu w telewizji Republika o godz. 11.30
W Republice XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej jest wydarzeniem zamkniętym, przeznaczonym tylko dla Klubowiczów Gazety Polskiej. Zapraszamy na relację w Republice
W Republice Czarnek: to dzięki Klubom Gazety Polskiej i widzom Republiki wygraliśmy bitwę strategiczną. Trzeba wygrywać następne
22:19 Nigeria: co najmniej 12 osób zginęło w ataku na targ rybny przeprowadzonym przez Boko Haram
22:04 Izrael: Iran próbował zaatakować naszych obywateli na Cyprze
21:12 Izrael: zniszczyliśmy w Iranie kolejne myśliwce i niemal tysiąc dronów
20:50 USA: w Stambule planowano spotkanie delegacji USA i Iranu
20:42 Białoruś: rzeczniczka Łukaszenki potwierdziła, że uwolnienie 14 osób to odpowiedź na prośbę Trumpa
20:29 Francja: Macron stwierdził po rozmowie z prezydentem Iranu, że Teheran nigdy nie może mieć broni jądrowej
20:11 Polska: Karol Łebkowski wybrany na prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego
18:48 Ukraina: prezydent Zełenski stwierdził, że kraj latem zawrze umowy z państwami Zachodu o wspólnej produkcji broni
18:32 USA: zmarł Jack Betts, aktor znany ze spaghetti westernów, „Spider-Mana” i Broadwayu
18:17 Iran: eksplozje na południu kraju
17:05 Litwa: rzecznik premiera poinformował, że na Białorusi uwolniono 14 osób, w tym troje Polaków
15:34 Hiszpania: krytyka 5 proc. PKB na obronność zbliża koalicję rządową w krytycznym momencie
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wagnerowcy w szybkim tempie zmierzają do stolicy Rosji, są 340 km od Moskwy

Źródło: Twitter.com/@Militarylandnet

Jak podał dzisiaj niezależny rosyjski portal, kolumny najemników z Grupy Wagnera minęły miasto Jelec w obwodzie lipieckim w środkowej Rosji, skąd w linii prostej dzieli je od Moskwy 340 kilometrów. Według innych źródeł wagnerowcy są we wsi Krasnoje 40 km od Jelca.

Informację o wagnerowcach we wsi Krasnoje koło Jelca podał niezależny portal Meduza. Doniesienia o najemnikach w Jelcu przekazał najpierw kanał Rybar na serwisie Telegram.

"Dane o ogólnej liczbie pojazdów i ludzi w kolumnach są rozmaite: ktoś informuje o 150 jednostkach sprzętu, ktoś o 400 jednostkach, w składzie czterech odrębnych kolumn" - podał kanał Rybar.

Wskazał, że od Jelca do Moskwy jest "340 km w linii prostej, nie uwzględniając ukształtowania terenu i punktów kontrolnych", a główne punkty kontrolne i pozycje służb siłowych znajdują się przy moście przez Okę i na trasie M4 wiodącej do stolicy.

Trasa M4 biegnie na wschód od Jelca i dociera do Moskwy od południa.

Kanał Rybar utrzymuje ponadto, że najemnicy nie wkraczali do Woroneża, ale objechali to miasto. W Rostowie nad Donem wagnerowcy zablokowali wjazd do miasta od strony Taganrogu

PAP, Twitter.com

Wiadomości

Wirtz w Liverpoolu. Rekordowy transfer i nowa gwiazda Premier League

Kobylarz: Tusk kiedyś miał Palikota, dzisiaj ma Giertycha

Ida Nowakowska świętuje 10. rocznicę ślubu. Pokazała nagranie sprzed dekady!

Szłapka w TVP w likwidacji o wyborach: trudno powiedzieć, że wszystko jest w porządku

Iran nie zamierza zatrzymać programu nuklearnego. Prezydent Pezeszkijan ostrzega przed dalszymi atakami

Sandra Kubicka szczerze o kryzysie w małżeństwie z Baronem: "Prawie się rozwiedliśmy!"

Ryanair nie będzie monopolistą w Modlinie. Przylatuje arabski przewoźnik

Czarnek do wyborców Nawrockiego: 6 sierpnia musimy tłumnie przyjechać do Warszawy

Joanna Liszowska w nowej odsłonie! Internauci zachwyceni: „Najpiękniejsza kobieta w Polsce”

Prokuratura Bodnara o nieprawidłowościach w wybranych komisjach wyborczych

Ajatollah Ali Chamenei ukrywa się w bunkrze. Następcy już wyznaczeni

Holandia przygotowuje się do szczytu NATO. Ma być najdroższy w historii

Dorota Wysocka-Schnepf przypomniała medale zdobyte przez teścia - uczestnika obławy augustowskiej

Izraelskie myśliwce uderzyły w cele wojskowe w Ahwazie

Mentzen o wpisach Tuska: „Dołączył do Giertycha i jego sekcji psychiatrycznej w PO”

Najnowsze

Wirtz w Liverpoolu. Rekordowy transfer i nowa gwiazda Premier League

Iran nie zamierza zatrzymać programu nuklearnego. Prezydent Pezeszkijan ostrzega przed dalszymi atakami

Sandra Kubicka szczerze o kryzysie w małżeństwie z Baronem: "Prawie się rozwiedliśmy!"

Ryanair nie będzie monopolistą w Modlinie. Przylatuje arabski przewoźnik

Czarnek do wyborców Nawrockiego: 6 sierpnia musimy tłumnie przyjechać do Warszawy

Kobylarz: Tusk kiedyś miał Palikota, dzisiaj ma Giertycha

Ida Nowakowska świętuje 10. rocznicę ślubu. Pokazała nagranie sprzed dekady!

Szłapka w TVP w likwidacji o wyborach: trudno powiedzieć, że wszystko jest w porządku