W kilkunastu miastach odnotowano istne PIEKŁO! Temperatura przekroczyła barierę 50 st. C
Rekordowe upały wróciły do Włoch. W kilkunastu miastach, w których od wczoraj temperatura dochodzi do prawie 40 stopni, ogłoszono najwyższy stan alarmowy. Z pomiarów prowadzonych z satelity wynika, że w wielu częściach Włoch – w tym w regionie Lacjum, na Sardynii i na Sycylii – temperatura przy gruncie sięga 50 st. C.
Ministerstwo zdrowia ogłosiło w 11 miastach, w tym w Rzymie, Bolonii, Trieście, Florencji i Perugii, tzw. czerwony alert. Oznacza on, że upały stanowią zagrożenie dla zdrowia wszystkich mieszkańców, a nie tylko dzieci, starszych i chorych.
W stan pogotowia postawiono służby medyczne i ochronę cywilną. W stolicy temperatura wynosi teraz 37 st.
W Rzymie wolontariusze rozdają butelki z wodą mineralną. Place i nasłonecznione strony ulic są niemal puste.
Nieco chłodniej ma być we wtorek na północy Włoch, a w środę wszędzie ma być już poniżej 30 stopni. Może także dojść do gwałtownych burz.
Najnowsze
Nadchodzą ekstremalne upały. „Solidarność” wstawia się za pracownikami handlu
Już blisko 600 osób nie żyje po trzęsieniu ziemi w Wenezueli [DRAMATYCZNE NAGRANIA]
Tragiczna interwencja w Kołobrzegu. 35-latek zmarł mimo godzinnej reanimacji