Przejdź do treści
07:35 Lubelskie: Niezidentyfikowany obiekt spadł na pole kukurydzy i eksplodował w pow. łukowskim
06:24 Włochy: Polscy policjanci w patrolach z karabinierami w Wenecji
06:19 USA: Biały Dom uruchomił oficjalne konto na TikToku
04:13 Brazylijskie media: nielegalnie wydobywane złoto szerokim strumieniem płynie do Chin
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

W Portland wciąż niespokojnie. Protestujący starli się z siłami porządkowymi

Źródło: twitter/Sergio Olmos

We wtorek wieczorem w Portland mieszkańcy zorganizowali protest przed budynkiem Urzędu Imigracyjnego i Celnego (ICE). Wzięło w nim udział blisko 100 osób.

Od 50 do 100 demonstrantów maszerowało z parku Elizabeth Caruthers, zanim dotarli do budynku około godziny 22:00. Niedługo potem agenci federalni nakazali natychmiast się rozejść zebranej nielegalnie grupie osób.

Według raportów, protestujący otworzyli parasole, zanim zbliżyli się do budynku i agentów federalnych. Niektórzy protestujący rzucali przedmioty przez ogrodzenie budynku.

Feds blanket the street with tear gas pic.twitter.com/81PmWAGpjE

— Sergio Olmos (@MrOlmos) October 7, 2020

Protestors waiting for Feds to come out pic.twitter.com/BKQar84JW8

— Sergio Olmos (@MrOlmos) October 7, 2020

Protesty w Portland trwają już 121 dni, po tym jak pod koniec maja policja z Minneapolis zabiła Afroamerykanina George'a Floyda.

Portland protest day 121 pic.twitter.com/thJUPGzUMC

— Sergio Olmos (@MrOlmos) October 7, 2020

Feds declare unlawful assembly “you have 2 minutes to depart the area” pic.twitter.com/mwOPuW3iaM

— Sergio Olmos (@MrOlmos) October 7, 2020
foxnews.com

Wiadomości

Rozbito gang nielegalnie handlujący lekami

Czeka nas inwazja szczurów? Są już wielkości kota

Rekordowa przemoc w Brukseli: mieszkańcy boją się o swoje życie

Rybak rozwiązał trwającą 60 lat tajemnicę zaginięcia

Pekin może stanąć na drodze niemieckich ambicji zbrojeniowych

Pół tysiąca osób aresztowanych w Waszyngtonie

Zamknęli już 18 kąpielisk. Jest coraz gorzej przez skażenia wody

Tyle Georgina Rodriguez dostanie po rozstaniu z Cristiano Ronaldo

IPN przypomina ważną kartkę z kalendarza

Świątek i Ruud w półfinale miksta US Open

Obecnie kierujący Instytutem Pileckiego reprezentują wszytko, co wrogie wartościom uosabianym przez Rotmistrza

TYLKO U NAS

Mosbacher: byłam oburzona jak media głównego nurtu zniekształciły moją wypowiedź o polskim prezydencie

Marianna Schreiber znów z Piotrem Korczarowskim! Pokazała zdjęcie z ukochanym, a fani nie kryją emocji

Bp Artur Ważny: za tydzień początek trzeciej peregrynacji Świętego Obrazu Nawiedzenia

Czarnek: To sygnał do pana Tuska i Żurka. Nie kombinujcie chłopcy, bo jesteśmy w stanie zebrać ludzi i bronić KRS

Najnowsze

Rozbito gang nielegalnie handlujący lekami

kanclerze Niemiec

Pekin może stanąć na drodze niemieckich ambicji zbrojeniowych

Gwardia Narodowa

Pół tysiąca osób aresztowanych w Waszyngtonie

pusta plaża

Zamknęli już 18 kąpielisk. Jest coraz gorzej przez skażenia wody

Georgina Rodriguez

Tyle Georgina Rodriguez dostanie po rozstaniu z Cristiano Ronaldo

szczur wielkości kota

Czeka nas inwazja szczurów? Są już wielkości kota

mieszkańcy Brukseli boją się o swoje życie

Rekordowa przemoc w Brukseli: mieszkańcy boją się o swoje życie

zaginiony w 1967 roku

Rybak rozwiązał trwającą 60 lat tajemnicę zaginięcia