W Iraku powieszono 36 mężczyzn, których uznano za winnych udziału w masakrze żołnierzy, zorganizowanej przez tzw. Państwo Islamskie
Do powiedzenia mężczyzn doszło w więzieniu w irackim mieście Zi Kar w południowej prowincji Nasirija.
Masakra miała miejsce w 2014 roku, podczas kampanii tzw. Państwa Islamskiego, na skutek której opanowano Mosul, drugie pod względem wielkości miasto w Iraku.
Dżihadyściu uprowadzili wówczas około 1700 żołnierzy, głównie kadetów i w większości szyitów, z "Camp Speicher" byłej bazy wojskowej USA, która jest obecnie ośrodkiem szkoleniowym sił powietrznych pod Tikritem.
"Masakra ze Speicher" z 2014 roku, była jednym z najbardziej krwawych wydarzeń wojny z tzw. Państwem Islamskim. Bojownicy zabijali wówczas irackich żołnierzy i rejestrowali to na wideo, które następnie wykorzystano jako materiał propagandowy.
Groby żołnierzy odkryto, kiedy irackie siły rządowe zdobyty teren.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Matecki: mamy do czynienia z narodem złodziei na masową skalę
Joanna Krupa zachwycona decyzją Prezydenta Nawrockiego ws. zakazu hodowli zwierząt na futra. Komentuje też plotki dotyczące Tarczyńskiego.
Polki przegrywają z mistrzyniami świata. Mimo to awansują