Przejdź do treści
08:54 Rosja: w obwodzie amurskim odnaleziono szczątki samolotu pasażerskiego An-24; na pokładzie było około 50 osób
08:35 Wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty przekazał, że Andrzej Szejna nie będzie dalej wiceministrem spraw zagranicznych
07:43 Prezydent Donald Trump napisał na swojej platformie społecznościowej Truth Social: wspaniała wygrana Karola Nawrockiego w Polsce, będzie świetnym prezydentem
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

W Gruzji padł rekord pod względem kupionych przez Rosjan nieruchomości

Źródło: Canva.com

Już w listopadzie 2023 roku został pobity dotychczasowy rekord pod względem liczby nieruchomości, kupionych w ciągu roku w Gruzji przez obywateli Rosji; według oficjalnych danych przybysze z tego kraju nabyli 5780 mieszkań i 1872 działki - powiadomił w poniedziałek portal Ukrainska Prawda za danymi gruzińskiego resortu sprawiedliwości.

W ubiegłym roku Rosjanie kupili w Gruzji 5424 mieszkania i 1625 działek - przypomniał ukraiński serwis.

Tysiące obywateli Rosji przybyło do Gruzji pod koniec 2022 roku, uciekając przed ogłoszoną przez Władimira Putina mobilizacją na wojnę z Ukrainą. Jak informowały w styczniu br. niezależne rosyjskie media, państwa Kaukazu Południowego i Azji Centralnej, stanowiące główny cel uciekinierów, odnotowały dzięki temu znaczący wzrost PKB. W przypadku Gruzji ta wartość zwiększyła się o 7 proc., natomiast w przypadku sąsiedniej Armenii - aż o 17 proc.

Kraje tej części świata, w tym m.in. Gruzja, były w ostatnich miesiącach krytykowane za pomaganie Kremlowi w omijaniu sankcji gospodarczych Zachodu, nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę.

Gruzja, Armenia i Kazachstan wręcz ścigają się ze sobą w odsprzedaży do Rosji zachodnich towarów objętych sankcjami. Takie praktyki przynoszą tym państwom ogromne zyski - alarmował w kwietniu br. portal Politico. 

Gruzja: rok 2023 rekordowy pod względem liczby nieruchomości kupionych przez Rosjan https://t.co/N6ZEadz78O

— Radio Maryja (@RadioMaryja) December 10, 2023
PAP, Portal X (d. Twitter)

Wiadomości

To będą doskonałe relacje! Donald Trump nie ma żadnych wątpliwości: Karol Nawrocki będzie świetnym prezydentem

39. posiedzenie Sejmu. Dzień drugi [TRANSMISJA]

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Rosji. Odnaleziono szczątki An-24, na pokładzie było około 50 osób

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla sześciu województw

Rosja buduje "cyfrowy gułag": na horyzoncie aplikacja szpiegowska "Max"

Pilne: W Rosji zaginął samolot pasażerski. Na pokładzie było Kilkadziesiąt osób

NSZZ Solidarność ogłasza Pogotowie Strajkowe w rzeszowskim oddziale PGE Dystrybucja S.A.

Macronowie idą "z nią" do sądu. Udowodnić, że Brigitte jest kobietą

Burza wywróciła łódź. Utonęli wszyscy bez kamizelek ratunkowych

Mocny głos z Ameryki Północnej. Potępili działania Izraela w Strefie Gazy

Bułgaria: spektakularny wzrost cen nieruchomości przed wejściem do strefy euro

Rosja ignoruje ultimatum Trumpa

Turystyczna perła mówi stop! Miasto zamyka się na turystów

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

Najnowsze

To będą doskonałe relacje! Donald Trump nie ma żadnych wątpliwości: Karol Nawrocki będzie świetnym prezydentem

Kreml będzie podsłuchiwał wszystkich

Rosja buduje "cyfrowy gułag": na horyzoncie aplikacja szpiegowska "Max"

Pilne: W Rosji zaginął samolot pasażerski. Na pokładzie było Kilkadziesiąt osób

NSZZ Solidarność ogłasza Pogotowie Strajkowe w rzeszowskim oddziale PGE Dystrybucja S.A.

Candace Owens spotka się z Brigitte Macron w sądzie

Macronowie idą "z nią" do sądu. Udowodnić, że Brigitte jest kobietą

39. posiedzenie Sejmu. Dzień drugi [TRANSMISJA]

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Rosji. Odnaleziono szczątki An-24, na pokładzie było około 50 osób

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla sześciu województw