Przejdź do treści
Sakiewicz o spotkaniu na Alasce: To są jednak rozmowy ludzi, którzy mają wycelowane w siebie pistolety. Jeśli Trump zrobi krok za dużo, to będzie III wojna światowa, jeśli zrobi krok za mało, to ta wojna się nie skończy
Sakiewicz: Trump nie chce zawieszenia broni za wszelką cenę, a Putin przestanie strzelać, jeśli dostanie wszystko co chciał. Skoro nie ma zawieszenia broni, to znaczy, że warunki Putina nie zostały przyjęte.
01:40 Odbyliśmy produktywne spotkanie, było wiele punktów, co do których się zgodziliśmy, ale pozostało jeszcze kilka ważnych, których jeszcze nie do końca uzgodniliśmy - powiedział prezydent Donald Trump podczas konferencji z Putinem na Alasce
00:41 Konferencja prasowa Trumpa i Putina zakończyła się bez pytań od mediów
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

W. Brytania: ponad 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby

Źródło: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii na Covid-19 zmarło 610 osób, a zakażenie koronawirusem wykryto u 30 004 osób - poinformował w niedzielę brytyjski rząd. Dodano, że w tym samym czasie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało niemal pół miliona osób.

W całej Wielkiej Brytanii zaszczepiono dotychczas ponad 6,3 mln osób, z których ponad 469 tys. przyjęło już dwie dawki preparatu.

Według zestawienia agencji Reutera liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii stopniowo spada i w ostatnim tygodniu było ich o 22 proc. mniej niż w poprzednim. Rośnie natomiast liczba związanych z epidemią zgonów - w ostatnim tygodniu było ich o 11 proc. więcej niż w poprzednim.

Od początku pandemii zakaziło się koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponad 3,6 mln osób, z których 97 939 zmarło. W brytyjskich szpitalach leczonych jest teraz ponad 37 tys. pacjentów z koronawirusem, ponad 4 tys. z nich musi korzystać z pomocy respiratorów.

Wielka Brytania jest piątym najbardziej dotkniętym pandemią krajem świata, zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i zgonów. W kraju szerzy się nowy wariant SARS-CoV-2, który według brytyjskich naukowców jest o 30 do 70 proc. bardziej zaraźliwy niż jego poprzednia odmiana.

PAP

Wiadomości

Donald Trump

Trump ocenił spotkanie z Putinem na antenie Fox News

Ukraiński snajper bije rekord świata: strzał z 4 km

Brytyjskie media: jesteśmy daleko od zakończenia wojny

Sakiewicz skomentował szczyt na Alasce: pistolety wycelowane

Po spotkaniu Trump-Putin na Alasce. Doradca rosyjskiego dyktatora zabrał głos

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Relacja z konferencji na Alasce... Co dalej ze światem?

Matecki pyta: czy Kierwiński kazał zaniechać kontroli na granicach a ścigać nagrywających owe zaniechania?

Żona Krzysztofa Bosaka przekazała piękną wiadomość. Ich rodzina będzie większa!

Tusk ma powody do obaw. Polacy wyciągnęli słuszne wnioski z afery KPO

Niewygodne pytanie do Putina tuż po przylocie na Alaskę. Udawał, że nie słyszy

Zaginęła trzynastoletnia Nina

Abp Jędraszewski w Ludźmierzu: Nasza ojczyzna ciągle jest zagrożona marksistowską zarazą

Dlaczego Rosja sprzedała Alaskę USA? Historyczne tło

Święto Wojska Polskiego bez Tuska, Sikorskiego i głównych polityków lewicy

Leśkiewicz: nie sądzę, żeby Trump, przywódca największego światowego mocarstwa, dał się ograć Putinowi

Najnowsze

Donald Trump

Trump ocenił spotkanie z Putinem na antenie Fox News

Po spotkaniu Trump-Putin na Alasce. Doradca rosyjskiego dyktatora zabrał głos

rozmowa Trumpa z Putinem

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

Relacja z konferencji na Alasce... Co dalej ze światem?

Matecki pyta: czy Kierwiński kazał zaniechać kontroli na granicach a ścigać nagrywających owe zaniechania?

Żona Krzysztofa Bosaka przekazała piękną wiadomość. Ich rodzina będzie większa!

snajper

Ukraiński snajper bije rekord świata: strzał z 4 km

spotkanie Trump Putin

Brytyjskie media: jesteśmy daleko od zakończenia wojny

Tomasz Sakiewicz w Telewizji Republika

Sakiewicz skomentował szczyt na Alasce: pistolety wycelowane